Co musíte navštívit v Brně

Co musíte navštívit v Brně?

Česká republika je plná krásných měst, které je třeba navštívit. Pokud nevíte, kam se o víkendu vydáte, přinášíme vám jeden cestovatelský tip – vydejte se do Brna. Toto krásné moravské město má totiž jednoznačně co nabídnout. Brno není jenom o festivalech nebo o akcích, které se zde konají, ale taky o památkách. Znáte všechny zdejší památky? Pokud ano, už jste je i navštívili?

Jestliže si nejste jisti všemi památkami, přinášíme vám pár těch, které byste v Brně určitě neměli minout.

• hrad Špilberk

Jednou takovou povinnou zastávkou je určitě hrad Špilberk. Byl založen králem Přemyslem Otakarem II. Dnes je na hradě umístěno muzeum, které neustále nabízí celou řadu zajímavých výstav a expozicí. Například si zde mohou návštěvníci prohlédnout zajímavé kasemnaty s mučírnou a mučicími nástroji, dále třeba barokní lékárnu nebo zajímavé lapidárium. Kromě toho je zde možnost vyjít si na rozhlednu a prohlédnout si Brno z trochu jiné perspektivy.

• vila Tugendhat

Za nejvýznačnější předválečné dílo se považuje zdejší vila Tugendhat, která je zapsána od roku 2011 v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Dneska je tato vila ikonou moderní architektury a najdete ji nedaleko centra Brna.

• náměstí Svobody

Tím největším a zároveň i nejstarším brněnským náměstím je náměstí Svobody. Vzniklo už kolem 13. století a dodnes si zachovalo svůj trojúhelníkový tvar. K velké přestavbě zde došlo během 19. a 20. století. Dneska zde najdete například Dům pánů z Lipé nebo třeba Kleinův palác.

• Stará radnice

Pokud byste měli zájem a chuť poznat tu nejstarší světskou budovu v Brně, pak byste měli navštívit Starou radnici. Jedná se o krásnou budovu, která zde vznikla už ve 13. století. Návštěvu zde doporučujeme hlavně během letního období, protože je zde zpřístupněno mnoho sálů, které přes zimu jsou uzavřeny. Mezi ně se řadí například Ernův sál, Křišťálový sál nebo taky Freskový sál či Klenotnice.