Výlet do zahraničí

Tipy, kam na výlet do zahraničí

Pokud máte chvilku volného času, rozhodně byste měli zamířit někam na výlet. Přece jenom je mnoho míst, která stojí za vidění a za zhlédnutí. Jestliže tedy máte volný víkend, vyjeďte si někam do zahraničí, protože Českou republiku určitě moc dobře znáte. Jestli ale nevíte, kam se vlastně máte vydat, přinášíme vám pár tipů, aby bylo vaše rozhodování trochu jednodušší.

Existuje samozřejmě mnoho míst, která se hodí pro jednodenní nebo pro víkendové výlety. Většina z těchto míst však stojí za vícedenní návštěvu, ale na takové návštěvy často není čas. Využijte proto každou minutu vašeho volného času a vydejte se například sem:

Paříž

Paříž je rozhodně to nejromantičtější město na celém světě. Je to město, které je známé nejen Eiffelovou věží, kterou samozřejmě musíte vidět, pokud se v Paříži octnete, ale je zde i mnoho dalších dech beroucích památek, které je taky povinnost zhlédnout. Mnoho lidí tvrdí, že víkend je v Paříži strašně krátká doma, a my jenom souhlasíme, přesto vám toto město pro víkendový výlet doporučujeme. Jestliže totiž budete vědět, kam se máte vydat, i takový víkend může stačit.

Za návštěvu stojí nejen již zmiňovaná Eiffelova věž, ale taky Notre Dome, Vítězný oblouk nebo úchvatný Louvre s ještě úchvatnější Monou Lisou. Nesmíte minout ani slavnou třídu Champs-Elysées nebo taky baziliku Sacré Coeur.

Barcelona

Barcelona se taky řadí k těm nejkrásnějším městům vůbec. Jedná se o krásné město, na jehož prozkoumání taky nestačí víkend, ale opět platí, že pokud víte, kam se máte vydat a jak zde máte vlastně cestovat, hned je to jednodušší. Pokud si zde půjčíte kola (pomocí služby, která je u nás známá jako Rekolo), Barcelonu si užijete naprosto jinak než z auta nebo s průvodcem. Projdete se například po slavné třídě La Rambla. To však není to jediné, co vás v krásné Barceloně čeká! Navíc do Barcelony jsou levné letenky a řada cestovních kanceláří nebo cestovních průvodců už má zpracované detailní informace pro návštěvníky Barcelony.