Cena obědů v zahraničí

Za oběd 30 tis.? To ne!

Existují místa, která by měl člověk vidět dřív, než naprosto zmizí z povrchu zemského. Země je neustále v pohybu, neustále klesá hladina moře, neustále se dějí potopy nebo zemětřesení, které mohou naprosto všechno krásné na naší planetě zničit. V současné době se doporučuje jezdit například k Černému moři, o kterém se ví, že jeho hladina neustále klesá. Taky se doporučuje jezdit do Benátek, protože toto italské město trpí bohužel na záplavy a pomalu ale jistě se potápí. Pokud se sem tedy vydáte, myslete však na to, že jídla v restauraci zde vyjdou vážně draho!

Každý turista ví, že se nevyplatí sedat si do pravé benátské restaurace nebo kavárny. Je to z toho důvodu, že za kávu sice zaplatíte tolik, co u nás, ale k ceně kávy a jídla se vám započítá ještě obsluha, která vás bude během návštěvy kavárny nebo restaurace obskakovat. Toto „obskakování“ vyjde v Benátkách asi nejdráž – kupříkladu káva za padesát korun vás vyjde na tři stovky.

V jedné benátské kavárně se dokonce stalo to, že turistům zde za jídlo, konkrétně z oběd, naúčtovaly skoro třicet tisíc korun. Naštěstí se to nenechalo jenom tak – tato restaurace čelí nemalé pokutě.

O jaké turisty se jedná?

Nejednalo se o české turisty, kteří aktuálně Benátky navštěvují vážně hojně, ale jednalo se o skupinu japonských studentů, kteří byli cenou vážně zaskočeni. Zaskočilo je však i nepřesné popsání zboží, které nabízeli v menu. Například si objednali rybu s tím, že si ji objednají za osm eur, jak bylo uvedeno v jídelním lístku, ale nakonec se ukázalo, že tato částka platí na sto gramů.

A i v závislosti s tímto zjištěním se restaurace pokutě nevyhne.

Jak velká je pokuta?

Ještě není přesně známé, jak velkou pokutu restaurace dostane. Jistá a známá je cena, za kterou si jídlo japonští turisté objednali. Podle všeho si objednali tři steaky, vodu a jednu smaženou rybu. Toto jídlo, které u nás vyjde do tisícikoruny, zde vyšlo na 1144 eur, což je necelých třicet tisíc korun.