příruční taška

Co všechno by měla obsahovat příruční taška?

V dnešní době se dá cestovat různými způsoby. Většinou se volí cestování autobusem, protože je to zkrátka levnější, nicméně nejpohodlnější a nejrychlejší cestování je letadlem. U letadla je však jeden jediný problém – jelikož musíte mít jenom jeden kufr (pokud si nezaplatíte další zavazadla), pak si všechno ostatní musíte sbalit do příruční tašky, ale ta zase musí mít jenom to nejdůležitější, co budete během cesty potřebovat.

Samozřejmě si do příruční tašky sbalte i to, co se vám nevleze do kufru, ale nejdříve si do ní sbalte to, co budete během cesty skutečně potřebovat. Pokud vám nějaké informace nenapíšou do letáků z cestovní agentury, pak byste neměli zapomenout na následující:

• pas, letenky a další potřebné doklady

Doklady jsou samozřejmostí, které byste rozhodně ve své příruční tašce měli mít. Nezapomeňte hlavně na pas, bez kterého vás nepustí do letadla. Samozřejmě si nezapomeňte ani letenku, pokud cestujete na vlastní pěst. Jestliže máte mít s sebou ještě další potřebné dokumenty, pak si je všechny nezapomeňte sbalit.

• nabíječky (nejen na telefon, ale i na počítač)

Sice se při letu mají vypnout telefony, ale většinou si lidé zapnou jenom režim „letadlo“. Během letu si tak neustále budete hrát různé hry a pomocí telefonu se nějak zabavíte. Nicméně s touto online zábavou se pojí i to, že se vám telefon může vybít, proto si nezapomeňte nabíječku. Samozřejmostí vybavení příruční tašky je i nabíječka na počítač, pokud si ho berete s sebou.

• kniha či časopis, magazín

Součástí příruční tašky by měla být i kniha nebo jiné magazíny či časopisy. Je to zábava, která vás zabaví hlavně při delším letu, pokud necestujete během noci, při níž spíte. Dobrá kniha je však základem balení na jakoukoliv dovolenou, ovšem neubírejte si s ní místo v kufru, ale dejte ji právě do příruční tašky.