české jeskyně

Dovolená? Pak u českých jeskyní – ať máme zážitek

Dovolené v Česku jsou čím dál oblíbenější. Není to však kvůli ceně (většinou se ceny při aktuálních, velice výhodných cenách zahraničních zájezdů rovnají), ale kvůli tomu, že si lidé uvědomili, že sice jezdí všude možně do zahraničí, ale Českou republiku vlastně neznají. Právě proto letos v létě dominovaly hlavně klasické české dovolené, než ty zahraniční. Lidé se rozhodli poznávat naši krásnou zem, což je samozřejmě chvályhodné.

Největší zájem byl letos hlavně o unikátní přírodní oblasti, k nimž se řadí například Beskydy nebo Krkonoše. Ovšem je nutné nadzdvihnout i oblasti plné skal a jeskyní, které jsou opravdu vhodné nejen pro letní dovolené, ale pro ty celoroční.

Poznejte krásy jeskyní

Jeskyně jsou oblíbené, protože nám nabízejí nevšední pohled na krásu, kterou vytvořila sama matička příroda. Opět tak budeme moct žasnout nad tím, co všechno příroda umí a co je schopná vytvořit. Letos byla konkrétně mimořádně úspěšná turistická sezona v CHKO Moravský kras. Do této chráněné krajinné oblasti se sjeli turisté z celé republiky, aby se pokochali krásami nejen jedné, ale rovnou pěti zdejších a veřejnosti přístupných jeskyní.

Jeskyně jsou však přístupné celoročně, nikoliv jenom přes hlavní letní, turistickou sezonu, proto se sem vydejte na dovolenou i během nastávajícího podzimu. Přidejte se tak ke třem seti lidí, kteří si těchto pět unikátních jeskyní prohlédnuli.

Které z pěti jeskyní jsou nejlepší?

Rozhodně ze všech pěti jeskyní vedou ty Punkevní, které jsou propojené s proslaveným dnem propasti Macocha. Můžete si dokonce koupit i lístek na podzemní plavbu, která vám dokonale zpestří tuto českou dovolenou. Plavba vám poskytne unikátní pohled na krápníky, které jsou pokaždé jinak uspořádané, a pokaždé se k nim pojí jeden příběh, který vám vždy průvodce sám ochotně povypráví.