co sbalit na kempování

Co všechno sbalit na kempování?

Léto je sice dávno v pase, ale pokud se vydáte kempovat třeba příštím rokem, pak byste se rozhodně měli dozvědět, co je všechno potřebné na kempování. Takové rady se přece hodí kdykoliv, nejen během období, kdy je kempování aktuální. Přece jenom existuje celá řada míst, kam se můžete vydat i během jiných ročních období – v zahraničí přece nemusí být takové počasí, jako je právě u nás. Důkazem je taková Afrika, kde je v době naší zimy léto a v době našeho léta zima.

Kempování se během letošní turistické sezony stalo opravdu populární. Všeobecně se staly české dovolené mnohem oblíbenější, než ty zahraniční, což je překvapivé. Lidé asi milují aktivitu a už je nebaví jenom lenošit na pláži, koupat se ve vlnách a spát. Rozhodně chtějí i něco zažít a kde se pokochají krásou přírody, když ne v České republice? Vždyť Česká republika je plná takových krásných míst, které rozhodně stojí za návštěvu.

Navíc kempovat se dá v dnešní době naprosto kdekoliv. Můžete si vyjet někam do přírodních oblastí či do chráněných krajinných oblastí nebo se můžete rozhodnout postavit si stan jen na poli za domem. Obojí v sobě nese toho trampského ducha, na kterého by se nemělo při kempování zapomínat.

Na co nezapomenout?

Rozhodně byste si samozřejmě do velkého, trampského batohu neměli zapomenout sbalit stan a karimatku. Většinou, pokud cestujete ve více lidech, mají stan či karimatku na starosti určití lidé a druzí se tahají s občerstvením. Bez občerstvení to nepůjde – většinou se balí nějaký chleba či jiné pečivo, dále také buřty či párky. Jestliže se budete někde zastavovat i přes den, pak se většinou vaří kotlíkový guláš.

Jaký batoh bychom měli mít?

Na kempování je nutné si sbalit perfektní a kvalitní batoh. Batoh je základem úspěchu, to byste rozhodně měli mít na paměti. Batoh by měl být hlavně pevný, s pevnou konstrukcí. Záda by měla být vystlaná, aby bylo zaručeno pohodlné nošení. Také by měl mít dvě přezky, a to na prsou a kolem pasu, aby se tíha batohu perfektně rozdělila.