nejkrásnější hrady a zámky

3 nejkrásnější hrady a zámky v České republice

Cestování je dnes abnormálně populární. Je to možná proto, že dneska může cestovat skutečně každý z nás vlastně jakkoliv, aniž by to bylo nějak drahé. Pokud jste do nynějška cestovali hlavně po krásách zahraničí, pak byste měli navštívit i řadu českých míst, které stojí za návštěvu. Kromě klasických památek byste určitě měli navštívit i různé hrady a zámky. Tyto výlety ocení hlavně děti, protože se alespoň na malou chvilku budou moct cítit jako princezny nebo princové.

Takových hradů a zámků je v České republice skutečně habaděj. Jenom málokdo si vybere z takového množství. My vám však přinášíme tři nejkrásnější hrady a zámky, které by za svůj život měl vidět jednoznačně každý Čech.

1) Státní zámek Hluboká

K těm nejkrásnějším a zároveň i k těm nejromantičtějším zámkům u nás patří stoprocentně i Státní zámek Hluboká. Tento krásný, bílý zámek najdeme ve městě Hluboká nad Vltavou – zhruba patnáct kilometrů od Českých Budějovic. Jedná se o zámek, který je turisty nejvyhledávanější. Není se čemu divit, jedná se skutečně o krásu České republiky. Dneska je už ve vlastnictví státu a je tedy spravován Národním památkovým ústavem.

Jen pro informaci – pochází sice ze 13. století, ale v 19. století prošel rozsáhlou rekonstrukcí, kdy byl přestaven do nynější podoby.

2) Karlštejn

Turisty nejvyhledávanějším hradem v České republice je jednoznačně Karlštejn, který stojí za návštěvu. Tento hrad se pojí s naší historií a mnoho lidí si o něm myslí, že na něj nesměly ženy. Jenže tuto pověst o hradu přinesl jenom muzikál nazvaný „Noc na Karlštejně“, není vůbec pravdivá. O tom vám však povědí až tady na hradě, pokud si zaplatíte prohlídku.

Hrad konkrétně najdete v okrese Beroun, a to v Chráněné krajinné oblasti Český kras.

3) Červená Lhota

Tím nejromantičtějším zámkem u nás je samozřejmě Červená Lhota. Zde se natáčela celá řada známých pohádek, z nichž lze vyjmenovat například pohádku Zlatovláska či O štěstí a kráse. Zámek najdete v jižních Čechách ve stejnojmenné vsi.