Beskydy

Beskydy – to nejlepší místo pro pravou, českou dovolenou

Pokud milujete přírodu, pak byste místo na dovolenou do zahraničí měli odcestovat na dovolenou k nám do Česka. Přece jenom Česká republika nabízí řadu krásných míst, nad kterými oči přechází. Hlavně to tu máme krásné po té přírodní stránce. V poslední době jsou populární hlavně cesty do Krkonoš nebo také do Beskyd, kde o turistiku rozhodně není nouze.

Aktivní dovolené se staly poměrně populární. Jedná se o takové dovolené, které v sobě nesou dostatek turistiky a jiných možných návštěv památek. V dnešním světě se lidé nemohou zastavit, proto výlet do takových krásných přírodních míst je rozhodně to pravé. Právě v přírodě se totiž na chvilku zastavíte a odpočinete si od běžných starostí, které vás sužují dnem i nocí.

Pokud byste sháněli nějaké místo nejen pro relaxaci, ale právě také i pro oblíbenou turistiku, pak rozhodně zmiňované Beskydy jsou to pravé.

Co zde navštívit?

Beskydy jsou oblíbené nejen jako dovolené, ale jako samostatné výlety, při kterých se vyšlape Lysá hora. V současné době je výšlap na Lysou horu opravdu velice oblíbený, o čemž svědčí i fakt, že sem lidé jezdí právě jenom za tímto nejvyšší vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Nejlépe se na úplný vrchol dostanete hlavně z Ostravice pod Lysou horou, z níž vede turistická cesta nazvaná „Bezručův výplaz“. Ta je pojmenována po známém českém básníkovi.

Nicméně na Lysou horu se samozřejmě dostanete i jinak – různými cestami, trasami. Ovšem Bezručův výplaz je asi nejvíce oblíbený a cesta na vrchol Lysé hory je samozřejmě zaručená.

Čím obohatit tuto dovolenou?

Až slezete z Lysé hory, rozhodně zavítejte do nedalekého zdejšího pivovárku. Právě zdejší pivovárek je naprosto skvělé završení dlouhého, turisticky namáhavého dne. Není tu sice nějak dlouho, ale je už nyní opravdu velice oblíbený.

A pokud byste zatoužili po ubytování, najdete mnoho možností takřka na každém kroku.