moravské vinobraní

Dovolená ve stylu moravského vinobraní

Podzim se nese v různých znameních. Pro někoho je podzim jen otázkou práce na zahradě, kdy se neustále lidé snaží zvelebovat a připravovat svou zahradu k podzimnímu spánku. Pro některé je však podzim hlavně jedna velká dovolená, kterou nestihli podniknout v létě. Jenže nevydávají se k moři, jak je to běžně v létě známé, ale vydávají se hlavně do nějakých koutů České republiky.

Česká republika rozhodně má, co nabídnout. V poslední době jsou oblíbená hlavně přírodní místa, která jsou bohatá na turistiku jako takovou. Ovšem na své si přijdou i nadšenci vína, žen a zpěvu, protože podzim se nese hlavně ve znamení mnoha vinobraní. Samozřejmě tyto akce probíhají po celé republice, ale pouze v kraji vín je vinobraní se vší parádou. Vydejte se na takové vinobraní právě na Moravu!

Dovolená, jak se sluší a patří

Morava je velice krásná a najdete zde mnoho penzionů a hotelů, v nichž se budete moct ubytovat. Nejlépe si vyberte takové penziony, které jsou hlavně plné wellnes atrakcí, aby taková podzimní dovolená byla o relaxaci, kterou si jistě za odpracované dny v práci zasloužíte. Vinobraní už bude jenom takový bonus.

V současné době probíhá vinobraní takřka všude – v každém městě, které je proslulé svým vínem, svou značkou vína. Většinou je toto vinobraní doprovázeno výjimečným programem, v němž nesmí chybět trocha toho folkloru či jiné hudby.

Která místa jsou pro vinobraní nejhezčí?

Když na Moravu za Vinobraním, tak hlavně na Slovácko. Na začátku září zde proběhly Slavnosti vína, které opět přilákaly řadu turistů a návštěvníků ze všech koutů republiky, ale rozhodně se s dalšími vinobraními nekončí, tedy teprve to začíná. Populární jsou například vinobraní v Bzenci nebo v podobných vinárenských oblastech. Mikulov nebo třeba Pálava jsou další velice oblíbená místa, kde vinobraní stojí rozhodně za to – a kde jsou mimo jiné i ty nejlepší dovolené.