do Afriky

Do Afriky nejen za zvířaty, ale i za kaňony

Mezi dnes velice oblíbené dovolené patří ty, které v sobě nesou jistou aktivitu. Lidé už netouží po tom, že budou sedět na pláži a vlastně jediné, co si odnesou z této dovolené, bude to, že viděli moře a písek. Lidé chtějí poznávat, chtějí vidět něco víc, chtějí vidět kulturu dané země zase trochu jinak a z jiné perspektivy. Většinou se tak upřednostňovaly takzvané aktivní zájezdy, které slibovaly kupu výletů a kupu nejrůznějších, zajímavých podívaných.

V současné době se velké oblibě těší hlavně Afrika jako taková. Lidé se rozhodují pro koupi (ne zrovna levných) zájezdů právě na safari, které je však většinou na čtrnáct dní. Takové safari rozhodně zaručuje zážitek, na který se jen tak nezapomíná, to se musí nechat. Nicméně Afrika není jenom o zvířatech, i když je to kontinent plný volně žijících exotických zvířat, která můžeme vidět jenom v zoologické zahradě, ale taky je to zde o kaňonech, které se jen tak někde nevidí.

Jaký kaňon stojí za návštěvu?

Jestliže se octnete v Africe, rozhodně byste měli navštívit i zdejší největší kaňon Fish River Canyon. Tento kaňon je dokonce druhý největší na světě, což rozhodně přemluví pro návštěvu těchto míst. Najdete ho u řeky Fish, která se line hlavně krajinou plnou skal. Na konci se vlévá do řeky Orange a tak tvoří jakousi pomyslnou hranici mezi Namibií a Jihoafrickou republikou. Fish není zrovna velká řeka, řadí se spíše k těm průměrným v Africe, ale právě ona se může za vznik tohoto unikátního afrického Kaňonu.

Vypadá to, že jste na jiné planetě

Pokud se zde octnete, přijde vám, že se nacházíte na zcela jiné planetě. Přijde vám, že se zde čas zastavil. Zde to není o zvířatech, i když jich zde celkem dost, i když ne tolik, jak byste si asi na první pohled mysleli. Opravdu tu nezakopnete o zvíře, ale jsou tu, jen ne tak hlava na hlavě. Navíc zvířata v tomto parku nejsou ten důvod, proč sem lidé cestují. Turisty sem láká hlavně to unikátní putování – většinou se touto krajinou dokonce putuje pět dní, abyste viděli alespoň to nejvíce důležité.