jak správně balit kufr

Jak správně balit kufr tak, aby se nám do něj vše vešlo?

Pokud se vydáváte na dovolenou, většinou vám nejvíce starostí dělá balení kufru. Nevíte, jestli se vám do něj všechno vleze či jestli budete muset vzít více příručních zavazadel nebo ještě jeden kufr. Jestliže cestujete na dovolenou po České republice nebo jedete někam do zahraničí autobusem, pak to samozřejmě nevadí, že si vezmete tašku či kufr navíc. Ovšem jestliže byste cestovali letadlem, pak už si bohužel za další zavazadlo musíte připlatit, a to už se zrovna dvakrát nevyplatí.

Je nutné se tedy zvážit, co si doopravdy vezmeme a sbalíme. Jenže takové balení nám v tom případě dá mnohem víc zabrat.

Musíme mít na paměti to, kam jedeme

Jestliže jedeme k moři, pak se nám do kufru musí sbalit alespoň jedna osuška a samozřejmě plavky. To je to hlavní, bez čeho nemůžeme odjet. Jelikož jedeme do teplých krajin, nemusíme si balit nějak extra teplé oblečení, ale spíše to jednodušší, volnější. Dlouhé kalhoty si můžeme natáhnout maximálně do letadla, kterým většinou cestujeme v noci.

Zbytečně si však nelamte hlavu s tím, kam dáte hygienu. Takové věci, o nichž víte, že si můžete koupit i na místě, si do kufru vážně nebalte. Raději si sbalte opravdu to nejnutnější z oblečení, které si většinou na místě nechcete za jejich směšně vysoké ceny koupit.

Berte ohled na výlety

Jestliže máte naplánovány nějaké výlety, které máte slíbené od cestovní agentury, s níž cestujete, rozhodně byste si měli sbalit i takové oblečení, které je adekvátní k těmto výletům. V plavkách za památkami rozhodně nemůžete. Kraťasy, šortky či kalhoty, pokud cestujete do teplých krajin, pokud se vydáváte třeba do afriky, nezapomeňte i na nějaký šátek.

Dbejte na pokyny agentury

Mnohdy vám s balením pomůže třeba i agentura, která bude v organizačních papírech a dokumentech radit, co je dobré si vzít a co ne. Rozhodně se zkuste řídit i těmito pokyny, ale mějte na mysli, že to, co si můžete koupit s jistotou na místě, si nebalte. Jen vám to zabere místo.