naučná stezka Kladská

Věděli jste, že naučná stezka Kladská slaví už 40 let?

Česká republika se může chlubit hned několika krásnými místy, které stojí za návštěvu. Oblíbené jsou hlavně v létě a na jaře hrady a zámky, kterých je na území České republiky opravdu mnoho. Rodiny s dětmi nejčastěji využívají zoologické zahrady, jež jsou pro děti neustále atraktivní. Pro odvážlivce a milovníky adrenalinových a outdoorových sportů jsou tu různé přírodní oblasti, které se netají možností lézt po skalách. Podzemní svět je vám tu taky plně k dispozici, stejně jako wellness pobyty ve zdejších českých lázních.

A konkrétně u jedněch lázní najdeme i naučnou stezku Kladská, která je velice populární hlavně u těch z nás, kteří milujeme přírodu a její poznávání. Nachází se asi deset kilometrů od oblíbených Mariánských Lázní, je bezbariérová a naučí nás hlavně historii, biologii a taky geologii, která se pojí se zdejší Chráněnou krajinnou oblasti Slavkovský les.

Slaví už čtyřicet let!

Sice byla tato naučná stezka zhotovena už v roce 1875 knížetem Ottem Fridrichem Schönburgem-Waldenburgem, ale oficiálně byla otevřena veřejnosti až v roce 1977. Dlouhá je zhruba dva kilometry a leží v nadmořské výšce 800 metrů. Jelikož začíná blízko parkoviště, tak až přímo k ní můžete dojet autem.

Rozhodně vás na této naučné stezce nadchne to, že uvidíte každý záhadný kousek přírody. Projdete lesem, uvidíte řadu krásných rybníků, chvilku půjdete i po silnici, která spojuje Lázně Kynžvart a Prameny. Dokonce na ni můžete jet i na kole, protože je zde k dispozici i cyklostezka, konkrétně číslo 2135. A po ujití dvou kilometrů se vrátíte zpět do osady, z níž jste přišli.

Po dvou kilometrech se pořádně najezte!

Jestliže úspěšně zdoláte tuto naučnou stezku, pak byste se rozhodně měli odměnit, a to konkrétně výbornou baštou ve zdejších restauracích, které jsou určeny pro i ty nejnáročnější labužníky. Nejen, že zde můžete ochutnat tu pravou, českou kuchyni, ale taky zde můžete ochutnat různé delikátní kousky z celého světa.