beskydy dovolena

Kam si vyjet na výlet? Rozhodně do Beskyd!

Většina měst má ve svém okolí nějaké místo, kam bychom se jednou měli rozhodně podívat. Praha je plná památek a ve svém okolí má například hrad Karlštejn, který by alespoň jednou za život měl navštívit každý z nás. Poblíž Brna se nachází řada krásných vinic, které při návštěvě Moravy musíme také obhlédnout. Pokud se však budeme nacházet v Ostravě, zamiřme na nedalekou Lysou horu!

Lysá hora je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Dnes a denně je hojně navštěvovaná turisty ze všech koutů nejen České republiky, ale také ze zahraničí. Lidé sem jezdí během celého roku a není se čemu divit, vždyť Lysá hora nabízí každý den v roce jedinečnou vyhlídku na celé krásné Beskydy. Mnoho lidí do těchto míst jezdí na dovolené, jiní sem však jezdí jenom tak – na výlet.

Vyšlapte tento vrchol pokaždé jinak!

Pokud si myslíte, že jedenkrát za život vám bude stačit vyšlapat si zdejší vrchol, tak to se mýlíte. Krása Beskyd vám tak učaruje, že ji budete chtít vídat naprosto pořád. Naštěstí při opakované návštěvě nemusíte tento vrchol vyjít jenom po svých, ale jednou se sem můžete vydat i na kole! Je to sice náročnější, ale jde to – proto se to nebojte zkusit.

Jestliže však raději zůstanete u klasické pěší túry, pak se vydejte rozhodně po Bezručově výplazu. Jedná se o trasu vedoucí z Ostravice pod Lysou horou a je to asi nejoblíbenější turistická trasa.

A co dělat, až slezu dolů?

Jestli úspěšně vrchol vyšlapete a poté i sejdete dolů, rozhodně byste měli zavítat do zdejšího pivovárku. Sice zde stojí poměrně krátce, ale už za ta léta se stal velice oblíbený. Tak si takovou jednu orosenou odměnu ve stále příjemném prostředí dopřejte.

A jestliže byste zde chtěli zůstat i přes noc, přímo pod Lysou horou je pro vás připravena široká nabídka ubytování včetně restaurací, z nichž si určitě vyberete to pravé.