po stopách génia

Vydejte se po stopách barokního génia

Česká republika v sobě skrývá řadu unikátních míst, která rozhodně stojí za návštěvu. V současné době lidé jezdí hlavně do přírodních oblastí, kde si mohou vyzkoušet různé outdoorové sporty, ale není to samozřejmě jenom o přírodě, která láká turisty. Krásná máte také města. Mnoho z nich v sobě skrývá unikátní krásu, kterou objevíme hlavně tehdy, si tu budeme trávit nějaký ten čas.

Jestliže jste nadšenci do umění a zajímáte se hlavně o baroko, pak byste si měli udělat takovou dovolenou třeba ve Žďáru nad Sázavou. Nemusí to být klasická týdenní dovolená, ale může to být alespoň příjemné víkendové zpestření. Právě tady totiž můžete putovat po stopách unikátního barokního génia – Blažeje Santiniho. Je až neuvěřitelné, kolik toho za svůj život dokázal postavit.

Kde jsou k vidění jeho díla?

Podle všeho má Blažej Santini Aichel na starosti více jak osmdesát objektů, které budete moct zhlédnout v areálu zámku ve Žďáru nad Sázavou.  Samozřejmě to při této dovolené nebude jenom o nákresech kostelů, ale také o jeho představivosti, která neznala mezí.

Blažej Santini se považoval za barokního génia, který byl proslulý svou nekončící představivostí a fantazií. Narodil se roku 1677 a zemřel 1723, kdy byl pochován na už neexistujícím malostranském hřbitově. Jeho život se pojí s řadou pověstí, které se otáčí kolem tajemství například královny Žofie. Více však už musíte prozkoumat sami a to tak, že se vydáte na dovolenou do tohoto krásného města v České republice.

K dispozici jsou i komentované prohlídky, které obvykle trvají zhruba 50 minut.

O jídlo ani o ubytování není nouze

Samozřejmě ani o jídlo, ani o ubytování není nouze. Díky tomu, že budete na dovolené v České republice, si zajděte hlavně do zdejších restaurací, které jsou proslavené svým českým menu. Přece jenom si nekažte tu pravou českou dovolenou nějakými italskými či mořskými pokrmy.