Beskydy – pravá česká dovolená v přírodě

Beskydy – pravá česká dovolená v přírodě

Pomalu ale jistě se k nám blíží zima. Toto roční období si pamatujeme hlavně díky vánočním svátkům, které nás rok co rok stojí pěknou sumu peněz. Kromě toho se však těšíme i na silvestrovskou noc, během které přivítáme další Nový rok, který bude jistě plný změn a novinek v našich životech. Během zimy se jezdí i lyžovat a máme naplánované krásné, zimní dovolené. Pokud se letos chcete vydat na hezkou zimní dovolenou, měli byste se vydat do Beskyd, protože Beskydy jsou krásné celoročně.

Není nad lepší a klidnější dovolenou než na tu, kterou strávíme v krásné, české přírodě. Přece jenom příroda nás dokonale uklidní a díky ní vypustíme všechny špatné myšlenky z naší hlavy. Jestli uvažujete, kam se letos vydat za takovou hezkou přírodní dovolenou v zimě, kromě Krkonoš, kde se v zimě skvěle lyžuje, se vydejte i do Beskyd.

Beskydy jsou plné míst, které je třeba vidět. Mnoho lidí sem cestuje hlavně během jara a léta, kdy je přáno turistice jako takové, ale Beskydy jsou krásné skutečně celoročně.

Co zde v zimě navštívit?

I když si možná říkáte, že Lysou horu bude v zimě nemožné vyjít, pletete se. Lysá hora je skutečně skvělá pro turistické výšlapy, a to i v zimě. Z Lysé hory se nejlépe pozoruje příroda – na jaře si všímáte probouzející se přírody, v létě si užíváte tepla, sluníčka a kvetoucího okolí, na podzim sledujete zbarvování se do podzimních tónů barev a během zimy? To posuďte sami. Letos se sem rozhodně vydejte a nechte se unášet přírodní krásou.

Na Lysou horu se například vydejte během silvestrovského dne. Není přece lepší zakončení roku, než když se vydáte zdolat nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd!

Už samotná cesta na vrchol je zážitek!

Lysá hora je asi největší lákadlo Beskyd. Ovšem už samotná cesta na vrchol tohoto bodu je zážitek. Krása příroda je skutečně nepopsatelná. Jenom se nezapomeňte dobře obléknout, ať neumrznete.

Obecně v Beskydech je samozřejmě mnoho dalších míst, které stojí za návštěvu. Turisté jistě ocení Frýdecký zámek nebo se můžete vydat do nějaké ostravské kavárny. Beskydy ale mají rozhodně co nabídnout.