Lyžování v zahraničí

Do zahraničí jedině za lyžováním! Kam zavítat?

Zima nám pomalu ale jistě klepe na dveře, což znamená, že bychom měli začít nakupovat vánoční dárky, protože coby dup tu budou Vánoce. Pokud navíc začneme nakupovat vánoční dárky už nyní, bude to pro nás naprosto fantastické, protože se vyhneme davovému šílenství. Taky bychom měli s příchodem zimy zvažovat zimní dovolenou, protože pokud si ji nekoupíme nyní, tak si ji nekoupíme nikdy. Cestovní agentury totiž mají jenom omezený počet míst. Využijte proto těchto míst už teď, kdy jsou ceny zájezdů ještě levné! Poradíme vám, kam se za lyžováním vydat!

Existuje mnoho krásných míst, kde si užijete perfektní lyžování. Pojďme si zmínit ta místa, která jsou Čechy nejoblíbenější!

•Itálie

Velice krásná je Itálie, která nám nabízí mnoho možností k lyžování. V Itálii můžeme zamířit například do Dolomitů, což je místo Čechy asi nejoblíbenější. Dolomit je oblíbený hlavně díky svému stabilnímu počasí a velkému množství slunečných dní.

Kromě italských Dolomitů je populární taky Livigna, což je stinné alpské údolí, kde bublá potůček, a na svahu se pasou kamzíci. Je to krásné místo pro pravdou zimní lyžařskou dovolenou. Toto místo je oblíbené nejen lyžaři, ale taky i běžkaři, kteří zde mají velké množství zajímavých běžkařských tratí.

• Rakousko

Pokud by nám však Itálie byla malá, můžeme se vy dat do Rakouska. Právě zde budeme jistě nadšeni z mnoha rakouských středisek, které jsou propojeny lanovkami. Rakousko se řadí k těm místům, kam se jezdí za lyžováním i na vlastní pěst – tedy bez cestovní agentury, ale svým vlastníma automobilem.

• Česká republika

A je nutné vyjmenovat i Českou republiku, protože i sem se sjíždějí nejen Češi, ale taky i mnozí zahraniční lyžaři za krásou hor. Oblíbené jsou hlavně Krkonoše, kde můžete prožít skutečně krásnou zimní dovolenou plnou lyžování. Lyžaři oblíbená je hlavně takzvaná Kotelní jáma.