Kde v Česku zažijete nejlepší lyžování

Kde v Česku zažijete nejlepší lyžování?

Zima je tady. Chce to jenom dobře se vybavit na zimní sporty. Zima totiž nepřináší jenom oblíbené vánoční svátky, ale samozřejmě i zimní lyžařské dovolené, bez kterých by zima nebyla tou pravou zimou. Jestli se i letos chystáte na lyže, přinášíme vám tip na krásné české místo, kde zažijete to nejlepší lyžování.

Mnoho lidí si navyklo jezdit do zahraničí. Není důvod tam nejezdit, vždyť je tam skutečně krásně. Hlavně v zahraničí se najdou hory, které jsou určeny pro zkušené lyžaře. Pokud jste však začátečník nebo si netroufáte na pravé horské lyžování, měli byste si zajet raději někam do Česka, kde míst k lyžování taky najdeme habaděj.

K těm nejoblíbenějším místům, kde zažijeme perfektní lyžování, se jednoznačně řadí Krkonoše.

Krkonoše = celoroční krása

Krkonoše jsou však oblíbené během celého roku, nikoliv jenom během zimy. Na jaře zde sledujeme probouzející se přírodu, v létě si užíváme hezkých turistických výšlapů, během podzimu se nám všechno barví do pochmurných barev a během zimy si zde užijeme krásné lyžování, popřípadě běžkování.

Jestli právě Krkonoše budou místo, kde prožijete letošní zimní dovolenou, zajet byste měli rozhodně do Kotelní jámy, kde se lyžuje skutečně hojně.

Kotelní jáma pod lavinou

Kotelní jáma je však proslulá tím, že sem v únoru tohoto roku sjela lavina, která měla přes čtyři sta metrů. Jednalo se o střední základovou lavinu. Samozřejmě laviny jsou nebezpečím všude, nikoliv jenom v Krkonoších nebo konkrétně v Kotelní jámě. Lavina se zkrátka utrhne a někdy tehdy, kdy jsme na svahu právě my.

Samozřejmě Krkonoše nejsou jediné místo v České republice, kde se dobře lyžuje. Pokud však toužíte po krásné české zimní dovolené, zajeďte si například do Beskyd.