Kde prožít českou, zimní dovolenou

Kde prožít českou, zimní dovolenou

Vánoc jsou za dveřmi, je nejvyšší čas nakupovat vánoční dárky. Kromě nakupování vánočních dárků bychom se však mohli zamyslet i nad místem, kde strávíme letošní zimní dovolenou. Zimní dovolená je přece jenom nezbytností – užijeme si při ní lyžování, ale taky i celou řadu jiných volnočasových aktivit. Pojďme si říct, kde prožijeme tu krásnou, českou, zimní dovolenou!

Takových míst je samozřejmě v České republice hned několik, přesto si pojďme vypíchnout ty nejzajímavější a nejhezčí místa, kde si užijeme nejen zimních sportů, ale kde je taky i něco k vidění.

• Orlické hory

Svou krásou nás láká například krásné pohoří, které najdeme na severovýchodě Čech. Kromě lyžování si zde můžeme užít i zimní, turistický výšlap na zdejší nejvyšší vrchol, kterým je Velká Deštná. Pro zajímavost: Orlické hory jsou odvozeninou od zdejší řeky Orlice, která tudy protéká po česko-polské hranici.

• Jizerské hory

Dalším krásným místem, kde můžete strávit zimní dovolenou, jsou Jizerské hory. Jedná se o nejsevernější pohoří České republiky, které je taktéž odvozeno dle protékající řeky, kterou je tady řeka Jizera. Nejvyšší zdejší vrchol je zde Smrk.

• Krkonoše

Pokud od zimní dovolené očekáváte hlavně lyžování, pak byste určitě měli zajet do Krkonoš, kde skutečně to nejlepší lyžování zažijete. Jedná se o nejvyšší pohoří České republiky a je to nejvyšší pohoří České vysočiny. Samozřejmě nejvyšším bodem je zde Sněžka, což je samozřejmě i nejvyšší vrchol samotné České republiky. Pokud jste ještě Sněžku nezdolali, je načase! V zimě je tento výšlap trochu náročnější, ale výhled bude stát za to.