na dovolenou do Prahy

Na dovolenou do Prahy? A proč ne? O zábavu není nouze

V poslední době se ukazuje, že o dovolené v České republice je mnohem větší zájem než o dovolené v zahraničí. Lidé asi nejsou zvědaví na stále slané a modré moře či na neustále stejně písečné pláže. Takové dovolené samozřejmě lidé podnikají, ale už se počet těch, kteří se vydají raději do zahraničí než do Česka, snižuje.

Zájem roste aktuálně o takzvané aktivní dovolené, které v sobě rozhodně nenesou vysedávání na zadku. Nesou v sobě zkoumání okolí, obchůzku různých krásných míst či památek. Lidé zkrátka chtějí něco vidět, nechtějí sledovat jenom neustále bouřící se moře, které je jistě plné různých zajímavostí. Právě díky aktivnosti se upřednostňuje česká dovolená před zahraniční – jestliže se vydáte do přírodních oblastí, nebudete mít nouzi o turistiku či o jiné outdoorové sporty, jestliže se vydáte na dovolenou do nějakého města, pak nebudete mít nouzi o památky.

V současné době se velice často jezdí na dovolenou do našeho hlavního města – do Prahy. Pokud se nejede na celotýdenní dovolenou, pak se jezdí alespoň na prodloužený víkend, během kterého se neustále poznávají zdejší památky, jež bychom alespoň jednou v životě měli vidět.

Na jaké památky nezapomenout?

Samozřejmě základem je Václavské a Staroměstské náměstí. Bez toho by to nešlo – ovšem na Václavském náměstí se aktuálně budou dít trochu změny, jelikož se má upravovat pro pěší návštěvníky. Nicméně k těmto dvěma náměstím patří rozhodně i návštěva Pražského hradu, na kterou se taky nesmí zapomínat. Nejvíce lidí je zde tehdy, kdy jsou k vidění korunovační klenoty. Vždy je zde však fronta, která je tak na hodinu.

K dalším nezapomenutelným památkám patří rozhodně vidět Tančící dům – nejlépe si zde dát kávu na střeše – a dále samozřejmě Karlův most, což je dominanta Prahy. Řada lidí sem jezdí k takzvané Lennonově zdi, jiní sem cestují hlavně za návštěvou Národního divadla.

Čím zpestřit výlet do Prahy?

Výlet do Prahy si můžete zpestřit v době letních, horkých měsíců třeba jízdou na šlapadlech nebo třeba nějakou kávou ve známých kavárnách. Nabízí se například návštěva kavárny Slavie, kam rád chodíval například Jan Werich nebo kde vymýšleli své povídky a anekdoty třeba Grossmann a Šimek.