za renesancí do Toskánska

Za renesancí do Toskánska

Dneska se dá cestovat opravdu kamkoliv. Mezi nejoblíbenější místa se řadí rozhodně Paříž, která je tu pro všechny romantiky. Pro romantické duše se nabízí také oblíbené Benátky, kde si lidé budou moct objednat gondolu a projet se na ní zdejšími kanály a říčkami. Nicméně existuje celá řada míst, které rozhodně stojí za to. V létě je oblíbená nejen Itálie, ale hlavně Řecko nebo Chorvatsko, škoda že však řada lidí nezavítá do Toskánska, protože právě i tady je co vidět.

Toskánsko leží na Apeninském poloostrově. Najdete ho nedaleko Říma. I když je Itálie opravdu velice navštěvovaná, Toskánsko se většinou mine. Řím nebo zmiňované Benátky jsou mnohem více navštěvované, než právě Toskánsko, což je škoda, protože je to kolébka renesance.

Tato oblast je oblíbená hlavně pro svou velkou a bohatou historii, proto se sem sjíždějí hlavně historici nebo milovníci umění. O bohatou historii se zde zapříčinili hlavně Etruskové a také i Římané, ovšem kolébkou renesance se Toskánsko stalo až ve 13. století. Dneska se tak pojí především s uměním, ale také s krásnou a nevšední přírodou či s vínem nebo zdejší skvělou gastronomií.

Nejen v létě, ale i v jiných ročních obdobích

Je pozoruhodné, že pokud sem lidé jedou, tak většinou mimo letní sezonu. Toskánsko je totiž krásné během celého roku, nikoliv jenom během letních, horkých měsíců, kdy se to tu hemží stovkami turistů. Oblíbené je tu hlavně Ligurské a Tyrhénské moře, které jsou proslulé hlavně písečnými plážemi, které jsou známé díky svým očistným mořím.

Samozřejmě zde najdete řadu památek, na které nesmíte zapomenout.

Na jaké památky bychom zapomenout rozhodně neměli?

Zapomenout bychom neměli hlavně na zdejší opevnění a další pevnosti. Je tu řada krásných měst a samozřejmě nejoblíbenější Pisa, kde najdeme i známou šikmou věž – jeden ze sedmi divů světa.