poklad Francise Drakea

Vydejte se hledat poklad Francise Drakea

Možností, kam vycestovat, je dneska opravdu mnoho. Pokud se rozhodnete cestovat do zahraničí, pak byste se neměli uchylovat jenom na nudné pláže, kde zrovna nic zajímavého neprožijete, pokud se tedy do vašeho teritoria nepřiblíží žralok. Lidé v současné době touží po zážitcích, proto volí neotřelé aktivní dovolené, které se hlavně letos v létě staly naprosto populární. Většinou byly upřednostňovány ty české dovolené před těmi klasickými zahraničními.

Pokud toužíte si vyjet na dovolenou nyní, rozhodněte se pro Ekvádor. Nachází se zde totiž Národní park Machalilla, který je proslulý tím, že se zde skrývá poklad. Kolem tohoto národního parku koluje řada pověstí, kterým je těžké uvěřit, přesto pokud jim neuvěříme, pak nikdy zázračný poklad Francise Drakea nenajdeme. Jestliže patříte k těm dobrodruhům, kteří milují trochu záhad a trochu adrenalinu, není lepší dovolené než takové, kterou budete trávit právě tady – na vlastní pěst.

Několik informací o Národním parku Machalilla

Tento ekvádorský národní park se rozléhá na ekvádorském pacifickém pobřeží. Je velký zhruba 70 tisíc hektarů a nachází se konkrétně v provincii Manabí. Najdete tu hlavně bělostné pláže, které můžete znát z Karibiku. Nejčastěji sem však lidé nejezdí jenom díky rybářskému městečku nebo za zdejšími plážemi, ale hlavně za tajemstvím, které se točí kolem zdejšího Stříbrného ostrova.

Jestliže milujete trochu záhad, trochu tajemství a dobrodružství, pak byste rozhodně měli odhalit tady toto tajemství, nad kterým si hlavu láme nejeden badatel. Vydejte se tedy skrze mangrovové mokřady a prozkoumejte zdejší záhady.

Neoblíbenější je tu i Puerto Lopez

Pokud sem lidé necestují za tajemstvím zdejšího Stříbrného ostrova, pak sem cestují do městečka Puerto Lopet, které je proslulou svou rybařinou. Toto městečko zde stojí už od 19. století a rozhodně má neustále co nabídnout. Chytají se zde nejen klasické ryby, ale setkat se zde můžete i s mečouny, žraloky nebo s rejnoky.