Jaké památky nabízí Brno

Jaké památky nabízí Brno?

Přemýšlíte o Brně jenom jako o metropoli přeplněné lidmi a studenty? O městě festivalů a bujarých akcí? Tak to byste svůj názor na něj měli rychle změnit! Brno je plné krásných památek, o kterých by měl vědět každý Čech.

Sídlo Přemysla Otakara II.

Určitě jste o hradu Špilberku už někdy slyšeli. Ale proč jste tam ještě nebyli? Dnes je na hradě umístěno muzeum, kde v průběhu celého roku můžete navštívit několik výstav. Mezi zajímavé prohlídky patří kasemnaty s mučírnou a mučícími nástroji, barokní lékarna a lapidárium. Kromě toho všeho si můžete Brno prohlédnout z výšky brněnské rozhledny.

Nejstarší brněnské náměstí

Největším a zárověň nejstarším náměstím v Brně je náměstí Svobody. Už od 13. století si zachovává svůj trojúhelníkový tvar, který je činí tak výjimečným. Během 19. a 20. století došlo k jeho velké přestavbě. Dnes se na něm nachází Dům pánů z Lipé a Kleinův palác.

Stará radnice

Krásná budova z třináctého století, tedy nejstarší světská budova Brna – Stará radnice. Její návštěva se doporučuje hlavně v letním období, protože můžete navštívit některé z jejích sálů, které v zimě nejsou veřejnosti přístupny. Řadí se mezi ně Ernův sál, Křišťálový a Freskový sál a Klenotnice.

Po stopách světového dědictví UNESCO

Ano, i v Brně se nachází jedna ze dvanácti českých památek, která se může pyšnit titulem světového dědictví UNESCO.  Od roku 2011 je jí vila Tugendhat, považována za nejvýznačnější předválečné dílo. Dnes je ikonou moderní architektury.