Kam po Česku

Kam po Česku

Dovolenou nemusíme mít jen o letních prázdninách – na výlet můžeme vyrazit i začátkem podzimu, kdy je počasí ještě stále přívětivé. Zapomeňte však na exotická místa a vzrušení z cesty do zahraničí a procestujte kousek Česka. Naše vlast toho má hodně co nabídnout a byla by škoda, kdyby jste dali přednost zahraničí před vlastním domovem.

Česko je rájem turistů a milovníků přírody. Naše krajina je dechberoucí a takové Beskydy a jejich slavnou Lysou horu nebo Adršpašské skály nesmí žádný turista vynechat.

Lidé nejraději navštěvují naše hlavní město, kde procházkou slavnými uličkami cítíte, jak ožívá historie. Velice populární destinací je také Šumava a přehrada Lipno, poblíž které se nachází také stezka korunami stromů. Pokud ovšem chcete na chvíli zapomenout na turistiku a užít si víkend plný relaxu, přinášíme pár tipů na wellnes.

Poděbrady městem odpočinku

V Poděbradech se nachází skvělý Mamma’s Boutique Hotel – v současné době jeden z nejlépe hodnocených hotelů, který kromě wellnes nabízí také báječné masáže a saunu. Díky zdejší restauraci nemusíte na jídlo chodit nikam daleko a tak se po úžasném uvolnění na masérském křesle nebo po hodinovém sezení ve vířivce můžete i nadlábnout.

Bez lyží do Lipna nelez! A nebo…?

Lipno je oblíbeným místem lyžařů, které toho ovšem nabízí mnohem více než zasněžené sjezdovky. V létě jsou zde cyklotrasy plné cyklistů. Pokud i vy patříte mezi nadšené cyklisty, zasloužíte si odpočinek. Toho si dost užijete v hotelu Apart&Wellness Lipno, kde vás překvapí (ale určitě nezklame) “zelené wellnes” a mnoho dalšího!