Hotely u Karlštejna

Jedno z nejznámějších míst české historie a romantický hotel

Dějiny naší země se nepoznávají jen v Praze, Plzni nebo Českých Budějovicích, musíme totiž navštívit i některé známé české hrady, abychom měli o minulosti skutečně komplexní představu. Tím snad vůbec nejznámějším je určitě Karlštejn, gotická perla na hranicích Prahy a Středočeského kraje, založená římskoněmeckým císařem Karlem IV. A když už se sem vydáme, určitě by byla chyba opomenout malebné okolí, které si nadevše zamiloval i sám panovník!

Pár dní strávených poblíž legendárních míst

Hotely u Karlštejna nabídnou vynikající zázemí pro menší výlety do okolí, protože podél řeky Berounky rozhodně není jen slavný hrad, ale i další zajímavá místa. Vlastně jen kousek odtud je město Beroun, ale také Křivoklátsko, Koněpruské jeskyně, Tetínské skály a spoustu jiných přírodních skvostů.

Hotely u Karlštejna

Jediná věc, co potom v podobném prostředí nehrozí, je ubíjející nuda, kterou si o dovolené určitě nikdo nepřeje! K odpočinku láká i golfový resort nebo posezení u vody v romantickém altánku, na své si tedy přijde úplně každý…

Nenechte si ujít prohlídku hradních prostor

Ubytování na Karlštejně už dávno není jen pro pomazané hlavy, dnes sem mohou zavítat všichni zájemci o historii a relaxaci v krásné krajině. 49 lůžek, perfektní klimatizace a rychlá Wi-Fi, nekuřácké a útulné prostředí se vším všudy.

Hotely u Karlštejna

Určitě by pak byla škoda nenavštívit samotný hrad, kde můžete nahlédnout do komnat, kde pobýval sám císař se svým osobním doprovodem. Kaple svatého Kříže nebo Velká věž, to jsou další dvě možnosti – a proč vlastně nestihnout za jedno prosluněné odpoledne třeba hned všechny tři? Vždyť právě výlet na hrad Karlštejn je tu pro mnohé jasná jednička, ale zdejší Zoopark s levhartem nebo kočkodanem určitě nadmíru potěší i ty nejmenší výletníky. Zkrátka, je tu pro každého něco!