Bezpečnost a zdraví v Keni aneb jedeme do Afriky

Bezpečnost a zdraví v Keni aneb jedeme do Afriky

Keňa – nádherná africká země, které se také přezdívá země dětí. Toto označení má své vysvětlení, vždyť zde žijí převážně malé děti a mládež. Statistiky ukazují, že zhruba padesát procent populace tvoří jen mládež ve věku osmnácti let. Starých lidé je zde velmi málo, ovšem ještě méně je zde lidí ve věku kolem pětatřiceti let. Právě v tomto věku se totiž často umírá na AIDS. Když jsme ale u těch nemocí, podívejme se na to, jak je to v Keni s bezpečností a zdravím.

Bezpečnost v Keni

Pokud si myslíte, že Keňa je klidné místo bez politických sporů, mýlíte se. Právě zde se politická, ale také bezpečnostní situace neustále zhoršuje. Nejen, že zde narůstá běžná kriminalita (nejhorší je v hlavním městě), ale také roste kriminalita v turistických oblastech, proto musí být turisté ve střechu.

Nejčastějšími oběťmi krádeží či loupeží bývají právě cizinci, nezáleží na tom, jestli se jedná o klasického turistu nebo případně o diplomatického pracovníka. Všichni jsou si v tomto směru rovni, všichni se okradou. K nebezpečným oblastem patří zejména Buffalo Springs nebo také oblasti východní provincie.

Abyste se ochránili a byli co nejvíce v bezpečí, respektujte doporučení. A sice nechoďte v chudých částech velkých měst pěšky, zejména pak v nočních hodinách. Dávejte si pozor na místní dohazovače, kteří chtějí kdeco zařídit.

Zdraví v Keni

Keňa je bohužel místo, proti kterému se musíte naočkovat – tedy konkrétně na nemoci, které je možné zde získat. Očkování se doporučuje proti tyfu, proti malárii a také proti žloutence typu A i B.

V Keni se často trápí lidé infekcemi, které vznikají z nedostatečné hygieny (nejen, že se nemají často kde sprchovat a umývat, ale hlavně si neumývají jídlo před konzumací). Infekce také vznikají při kousnutí hmyzem. Africké infekce se projevují například průjmy nebo zvracením, může se vyskytnou vysoká horečka a obvykle následuje poškození jater.