Fascinující věci o Singapuru, o nichž jste možná neměli ani tušení

Fascinující věci o Singapuru, o nichž jste možná neměli ani tušení

V současné době jsou lidé odhodlaní procestovat celý svět. V případě, že se řadíte také mezi ně, máme pro vás zajímavosti o Singapuru. Do Singapuru se totiž chodí s velkým nadšením a zájmem, je to přece jen jedno z nejčistších měst na této planetě. Samotný Singapur si na tomto označení lpí, což znamená, že si své označení opravdu nenechá vzít ani turisty, kteří by snad chtěli znečistit toto krásné město. Než se tedy vydáte do Singapuru, mějte neustále na paměti to, co smíte a co nesmíte, jelikož můžete být dokonce i zbičováni za porušování zákonů. To ale není to jediné fascinující na této zemi.

V případě, že se vydáte právě do Singapuru, nejspíše byste měli vědět, že se budete nacházet v jednom ze tří posledních městských států na světě. Kromě Singapuru už je to jen Vatikán a Monako. A jak jsme také zmínili, je to také jedno z měst, kde platí opravdu šílené zákazy, jako je třeba naprostý zákaz žvýkání žvýkaček. Mimo jiné si je zde a ani nemůžete koupit. A co dál je zajímavé na tomto městě?

Nachází se zde největší fontána na světě

I když se říká, že to nejlepší, největší a nejvyšší na tomto světě se nachází v Dubaji, ne všechno “nej” se nachází právě zde. V Singapuru se například najde největší fontána na světě, která dokáže každý rok přilákat tisíce turistů z celého světa. Největší fontána byla postavena v devadesátých letech, je dokonce zapsána do Guinessovy knihy rekordů a nese název Fountain of Wealth.

Zákony, které jsou na hlavu

Pro nás jsou možná jejich zákony na hlavu, díky nim se však udržuje město označení “jedno z nejčistších míst na planetě”. Například za odhození žvýkačky zde dostanete pár ran bičem, pokud člověk zapomene spláchnout na záchodě, zaplatí pokutu přibližně 150 dolarů. Stejně tak se zde nesmí plivat na zem a ani se nesmí distribuovat nevhodné materiály, jako je pornografie nebo obscénní skladby.