Tipy na levné cestování po krásné Evropě

Tipy na levné cestování po krásné Evropě

Přemýšlíte nad tím, že se vydáte někam na dovolenou nebo jen na prodloužený víkend? To je skvělé! Nemusíte však jezdit daleko, stačí, když se vydáte do nějaké z evropských zemí a evropských měst, do nichž si nepotřebujete dělat zbrusu nový pas. V případě, že se do Evropy vydáte, máme pro vás i pár tipů, jak ušetřit. I když si lidé berou poměrně velké zásoby peněz na svou byť krátkou dovolenou, nemusí přece přijet s prázdnými kapsami nebo snad ano?

I když se říká, že na dovolené bychom se měli takzvaně “rozšoupnout” a koupit si to, co se nám líbí, či bychom si měli dopřát to, co chceme a po čem toužíme, neznamená to ale, že bychom měli utratit všechny naše úspory, které jsme si spořili pěkně dlouhou dobu. Abyste všechno neutratili, máme pro vás pár tipů, díky kterým ušetříte.

Pořiďte si MHD kartičky

Po konkrétních městech budete určitě cestovat městskou hromadnou dopravou. To znamená, že si na ni budete muset vyčlenit pěkných pár stovek, ne-li tisíc korun. Ne všechna města se dají projít za jeden den pěšky, městská hromadná doprava vám rozhodně pomůže. V případě, že vyrazíte například do Berlína, můžete si pořídit takzvanou Berlin Welcome Card, s níž budete cestovat dva až šest dní zcela zdarma. Podobně to mají v Budapešti, také ve Vídni, dokonce i v Bratislavě.

Navíc takové kartičky jsou skvělé v tom, že přináší i řadu slev na různá místa, památky, obsahují i slevy na vstupném do mnohých galerií nebo muzeí.

Využijte dnů, kdy jdete do institucí zadarmo

Některé dny v měsíci jsou výjimečné, a to proto, že můžete do mnohých známých galerií, muzeí a dalších podobných institucí zcela zdarma. Například do Louvru v Paříži se dostanete první neděli v měsíci od října do března zcela zdarma. Vždy je však třeba se dopředu informovat, ať nevyžadujete zlevněné vstupné či bezplatný vstup v den, kdy platí vstup klasický.