Kam na výlet v Beskydech a tip na ubytování

Kam na výlet v Beskydech a tip na ubytování

Rozhodli jste se letos strávit svou dovolenou v Beskydech nebo se sem vydáváte za prodlouženým víkendem? Ať už je to tak či tak, možná budete hledat na internetu tipy, kam se vydat na výlet. Už dál nehledejte, nebrouzdejte zdlouhavě na internetu a neokrádejte se tak o svůj čas. Přinášíme vám tipy nejen na výlety, ale také tip na skvělé ubytování, kde vás navíc budou čekat i wellness služby. 

Beskydy jako takové jsou každým rokem velmi oblíbené. Nachází se zde velké množství turistických cílů, jeden atraktivnější než druhý. Jistě se shodneme na tom, že nejatraktivnějším turistickým cílem je Lysá hora, která je považována za královnu Beskyd. Zároveň se jedná o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Není to však jediný turistický cíl, který stojí za navštívení. 

Vybrali jsme více výletů, jež se vyplatí podniknout. Na který z nich se vydáte nejdříve?

Výlety v Beskydech

Co se třeba vydat k vodní nádrži Šance? Jedná se o vodní nádrž, která byla vybudována už v letech 1964 až 1969. Původně měla sloužit jako ochrana před povodněmi, později se však výrazně zapsala do ostravského průmyslu a stala se zásobárnou pitné vody pro zdejší obyvatele. Navíc je jejím cílem zlepšovat průtoky v řece Ostravici.

Doporučujeme také zamířit na Ondřejník, což je samostatný horský masiv s několika vrcholy a mnohými cestami a trasami. Z každého vrcholu se nabízí krásný výhled na okolní beskydskou krajinu. Dokonce pod jedním vrcholem najdete na louce krásnou roubenku zvanou Ondřejníček, kde si můžete dát lehké občerstvení. Případně je kousek dál i kaple sv. Antonína Poduánského. 

Tip na ubytování

Pokud nechcete zbytečně zajíždět, proč si nerezervovat ubytování rovnou v Kunčicích pod Ondřejníkem? Nachází se zde luxusní ubytování v podobě Penzionu Jurášek, který nabízí nejen ubytování, ale i wellness služby.