Když vás dovolená u moře neláká, jeďte na pravou českou

Když vás dovolená u moře neláká, jeďte na pravou českou

Kam se vydat na dovolenou nebo kde strávit prodloužený víkend? Tuto otázku si pokládá každý, kdo si chce aspoň na chvilku odpočinout. Jestliže se také řadíte k lidem, kteří si na chvilku potřebují oddechnout, ideální by bylo, kdybyste se vyvarovali dlouhému cestování. Zkrátka se vydejte někam do Česka, nemusíte pokaždé jezdit na zahraniční dovolenou, která vás mnohdy až ubíjí. Jestliže se rozhodnete pro pravdou českou dovolenou, přinášíme vám několik tipů, jaké lokace jsou nejlepší.

Je také nutné dodat, že stále přibývá těch, kteří raději jedou na pravou českou dovolenou. Dovolená u moře není pro každého tak lákavá, navíc moře je stále stejné, česká příroda zaujme vždy jinak. Podívejme se na několik krásných míst v České republice, kde je možné nejen strávit dovolenou, ale které jsou také vhodné pro prodloužený víkend.

Františkovy lázně

Skvělé místo pro odpočinek či pravou českou dovolenou jsou Františkovy lázně. Je zde mnoho možností ubytování, najdete zde hromadu penzionů a hotelů, které vás nadchnou zejména svým příjemným prostředím. Poblíž Františkových lázní se nachází přírodní rezervace, kde se nachází různé expozice plné prehistorických ještěrů. Nachází se zde také Motýlí dům, který najdete zhruba čtyři kilometry od centra Františkových lázní. Pokud jste milovníkem motýlů, bude se jednat o nádherný zážitek.

Český Krumlov

Nádherný je také Český Krumlov, což je místo, kam se mohou vydat nejen jedinci, ale také rodiny s dětmi. Koná se zde každým rokem hudební festival, který třeba zrovna stihnete, pokud se sem vydáte v létě. Co je skvělé na Českém Krumlově, je mnoho možností ubytování.

Volný čas je možné strávit na kole, najdete zde hromadu cyklostezek, můžete se vydat i pěšky na výlety, jelikož se zde nachází i mnoho turistických cest a tras.

Mariánské Lázně

Unikátním místem pro českou dovolenou jsou také Mariánské Lázně, kde najdete krásný park Boheminium, kde najdete miniatury slavných českých památek. Mariánské Lázně jsou lákadlem i v zimních měsících.