Cestujeme po USA. Tipy, rady a doporučení

Cestujeme po USA. Tipy, rady a doporučení

Kam to lidi v současné době nejvíce táhne? Jaká města či země jsou dnes nejatraktivnější, jaké destinace se řadí k těm nejvíce navštěvovaným? V současné době lze říct, že k nejvíce navštěvovaným destinacím se jednoznačně řadí Afrika, která láká na nejeden zážitek. Kdo by nechtěl být tváří v tvář obávanému lvovi nebo obřímu slonovi? Jsou zkrátka zážitky, při nichž máte husí kůži a které se stanou právě díky husí kůži nezapomenutelné. A pak jsou tu vytoužené zážitky, za nimiž musíte rovnou do Ameriky, což je další oblíbená destinace, kam to lidi velmi láká.

V současné době se do Ameriky opravdu hodně cestuje. Důvodem je to, že lidé chtějí poznat místa, kudy se běžně prochází nejedna hollywoodská hvězda. V případě, že byste zrovna jeli do Ameriky, máme pro vás několik tipů, které jistě oceníte vědět a znát.

Jak ušetřit na ubytování

V Americe se setkáte s různými cenami ubytování. Některé stojí patnáct dolarů za noc, jiné i třicet či pětatřicet, ubytování v hezkém hotelu pak vyjde i na šedesát dolarů za noc. Pokud chcete na ubytování ušetřit, máme pro vás pár tipů, a sice zkuste se ubytovat například přes Airbnb, což je levné ubytování, které ostatně funguje i u nás.

Zkontrolujte si svou platební kartu

Mnozí lidé cestují do zahraničí s kreditními kartami, které doposud nepoužili. Důvodem může být třeba nová podoba karty nebo přechod k jiné bance. Pokud jste svou kartu zatím v zahraničí nepoužili, raději ji zkontrolujte – ověřte si u své banky, jestli s ní v cizině vůbec můžete platit. Vyhnete se tak nepříjemnostem.

Pozor na časový posun

Co vás může zaskočit, je časový posun. Amerika je úplně jiné časové pásmo než Česká republika, proto se na to připravte. Může se totiž vyskytnout takzvaný jet lag, což je v překladu pásová nemoc.