Nejkrásnější přírodní zázraky České republiky

Nejkrásnější přírodní zázraky České republiky

Nemusíte jezdit do zahraničí, abyste viděli něco krásného. I Česká republika je plná doslova dech beroucích míst, které stojí za navštívení. Teď ale jen otázkou, kam se konkrétně vydat. Máme pro vás proto seznam těch nejkrásnějších příročních zázraků České republiky, za nimiž byste se rozhodně měli vydat, jelikož ony samy se za vámi bohužel vydat nemohou. Nicméně vybrali jsme jen přírodní zázraky, a to z jednoho prostého důvodu – člověk zkrátka potřebuje cítit tu přírodu a klid, který z ní sálá. Právě v přírodě je totiž svět ještě v pořádku.

Každý člověk potřebuje navštívit místo, kde se cítí dobře, kde mu dobře je. V současné době drtivá většina z nás jezdí za uklidněním do zahraničí, ale z jakého důvodu? Moře přece není jediné uklidňující místo na planetě, na planetě je mnoho dalších krásných míst, která stojí za navštívení a která dodají člověku pocit klidu a toho, že opravdu není někdy kam spěchat.

Vyberte si tedy některý z přírodních zázraků České republiky a vydejte se za klidem, který právě zmiňované zázraky představují a v sobě ukrývají.

Krásné pražské Prokopské údolí

Jedním z míst, které stojí za to, je pražské Prokopské údolí, kterému se mimo jiné přezdívá také Pražská kotlina. Zde se právě zkoumalo v minulosti prvohorní naleziště, dnes je to místo klidu a odpočinku. Vede tudy dlouhá trasa, která vás vede krásným lesem. Z okolních skal můžete dohlédnout na pražský Pankrác nebo také na Kavčí hory, které jsou hned vedle. Dech beroucí je zdejší jezírko a také tunel, kde žijí netopýři.

Vydejte se na Vysočinu za stepní krajinou

Dalším krásným místem v České republice je stepní krajina na Vysočině, která se ukrývá konkrétně na Třebíčsku. Najdete ji v národní přírodní rezervaci, kde je velmi teplé klima.

Krása Pančavského vodopádu

Pokud hovoříme o Pančavském vodopádu, hovoříme o nejvyšší vodopádu České republiky, který se ukrývá v nejvyšší horách Česka. Celé kaskády totiž měří neuvěřitelných 250 metrů.