Exotická dovolená v Česku

Tři tipy, kam do Česka na exotickou dovolenou

Česká republika je skutečně krásná země. Je škoda, že si to uvědomuje jenom málokterý z nás. Pomalu ale jistě se blíží čas dovolených a opět vidíme, že Čechy více láká dovolená v zahraničí, než dovolená v České republice. Je to celkem škoda, protože přece jenom Česko má taky celou řadu výjimečných míst, kterých si nevšímáme, protože se neustále hrneme do zahraničí. Mnozí lidé to odůvodňují tak, že chtějí do zahraničí jet za exotikou, ale exotická místa máme i v Česku, ač se tomu nechce věřit.

V současné době se jezdí do Česka jenom za turistikou, což je poměrně škoda. Česko sice je bohaté na přírodní krásy, ale taky je bohaté na mnoho dalších krás, které je třeba vidět.

U nás se nachází celá řada měst, kde můžeme trávit dovolenou a kde najdeme tolik exotiky, že to ani ve světě nemají. Máme pro vás aktuálně tři tipy, kde se té exotiky dočkáte.

1) Praha

Do našeho hlavního města jezdíme hlavně za památkami, které by měl vidět asi každý. Ovšem v současné době se do Prahy jezdí i za exotikou, i když je to až neuvěřitelné. Lidé sem totiž jezdí do takzvaného Buddha Baru, který leží v samém srdci Prahy. Jedná se o bar, který má rovnou tři vchody, a to pokaždé z jiné ulice. Pokud tento bar navštívíte, ocitnete se naprosto v jiném světě, kde se mísí orient, kolonialismus a pražská secese.

2) Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou oblíbené hlavně pro své lázně. Opět by člověk řekl, že tady exotiku vážně nenajde, ale skutečně se plete. Karlovy Vary mají taky místa, kde se setkáte s exotikou. Tak například se zde nachází Motýlí dům. Jedná se o část komplexu Diana, která se skládá z tropické zahrady s živými motýly z celého světa.

3) Kroměříž

Moravany potěšíme taky – ti se totiž mohou vydat do Kroměříže, kde kromě krásných zahrad můžete navštívit unikátní čínský pavilon, který najdete v Podzámecké kroměřížské zahradě.