Bezpečná dovolená

Na dovolenou do zahraničí? Jedině bezpečně!

Lidé už přemýšlejí nad tím, kam se letos vydají. Česká republika se jeví jako nejbezpečnější řešení, ale lidé možná už mají Českou republiku dokonale prozkoumanou, tudíž chtějí jet někam dál – někam do zahraničí. Jenže mnoho lidí se zahraničí bojí, což je pochopitelné – vždyť žijeme v době, kdy se dennodenně konají teroristické útoky, které nahání lidem strach. Existují však místa, kde je stále o něco bezpečněji než jinde.

Mnoho cestovních agentur už nyní nabízí celou řadu zájezdů za výhodné ceny. Bohužel to jsou zájezdy, které nejsou ani trochu bezpečné, možná proto ta nízká cena. Lidé si nyní dávají na čas a pořádně zvažují každou dovolenou, která je zaujme.

Abychom vám trochu pomohli s výběrem té poměrně bezpečné dovolené, máme pro vás pár tipů, kam se vyplatí na dovolenou jet, abyste se nemuseli bát na každém kroku.

Maďarsko

Mezi destinace, kde je nejen bezpečně, ale hlavně i levně, se řadí Maďarsko. Je to navíc snadno dostupná země, kterou si zamilujete už jenom proto, že je zde tolik míst k vidění! Jestliže zamíříte k Balatonu, doporučujeme vám, abyste zamířili i na místa, jako je Keszthely, Siófok, Balatonfürdö.

Do Maďarska se jezdí i za termálními prameny – můžete vyrazit například do Büku, do Budapešti nebo do Hévize.

Itálie

Mezi stále levné a bezpečné destinace se řadí i Itálie. Bohužel zde platí, že v Itálii seženete jídlo a ubytování za trochu víc peněz, než kolik dáte za letenky nebo za jinou dopravu. Navštívit byste zde měli například Veronu, ale taky nepohrdněte Římem nebo oblíbenými Benátkami.

Za pěší turistikou se doporučuje jít například do Monterossa al Mare, dále taky do Selva di Val Gardena či do Cortiny d’Ampezza. Mnoho turistů taky míří k jezeru Riva del Garda nebo se pádí okoupat se do Rimini či do Tropee.