Místa v Řecku

Jaká místa si nesmíte v Řecku nechat ujít?

Cestování je v dnešní době skutečně populární. Je to hlavně proto, že dneska se dá procestovat svět nejen za pár dní, ale hlavně za pár korun. Mnoho lidí se rozhoduje cestovat hlavně v době letních prázdnin, kdy je teplo a kdy je mnoho zajímavých nabídek do zahraničí. Pokud se i vy letos chcete vydat na nějakou dovolenou, možná byste mohli volit Řecko, které je naprosto fenomenální destinací, kterou si zamilují nejen ti, kteří milují pláže a relaxaci, ale i ti, kteří jsou pro každé dobrodružství.

Řecko totiž nabízí místa, která jsou určena nejen k odpočinku, ale taky k jednomu velkému zkoumání. K těm nejkrásnějším místům se zde řadí hlavně města, kde najdete známé řecké památky, ale taky je tu řada přírodních oblastí, které berou dech.

Pojďme si říct ta nejkrásnější místa v Řecku, které stojí za navštívení

• Mys Sounion

Opravdu obdivuhodný je Mys Sounion, což je místo, kde najdete historické památky. Rozhodně byste toto místo měli vidět, protože zde najdete známý Poseidonův chrám, který je ze tří stran obklopen krásným mořem. Leží necelých sedmdesát kilometrů od Athén.

• Zagori

Znáte Zagori? Jedná se o nádherné místo, které je ukázkou přírodních krás Řecka. Je to spojení dvou národních parků, kde najdete nejen lesy nebo hory, ale i divoké řeky či krásné, typicky řecké vesnice.

• Mykonos

Tento ostrov určitě znáte – alespoň z doslechu. Jedná se o krásný ostrov Řecka, které je vhodné pro typicky řecké promenády, najdete zde krásné řecké kavárny a samozřejmě i tradiční řecké taverny. Romantické jsou zde i západy slunce, ale nejvíce budete žasnout nad modro-bílou architekturou.

• Santorini

Pokud jedete do Řecka hlavně za romantikou, musíte se vydat na Santorini. Jedná se o ostrov sopečného původu, který je proslulý svými bílými stavbami s modrými kopulemi. Najdete zde hodně hotelů, ale taky řadu míst, která nabízejí skutečně nádherné výhledy do okolí.