Bezpečnost v Egyptě

Je nebo není Egypt aktuálně bezpečný?

Cestování je skvělý způsob, jak snadno přijdete na nové myšlenky, jak si pročistíte hlavu, jak ji resetujete, jak najdete sami sebe. Dneska lze říct to, že se na každé místo na světě můžete dostat doslova za hubičku. Někteří lidé se však bojí cestovat – přece jenom se neustále dozvídáme o teroristických útocích, které se ve světě konají. Lidé se mnohdy bojí vytáhnout paty z domu, vyhýbají se masovým akcím, neustále přemýšlejí, kam se pořádně schovají. Je to škoda – přece jenom je stále malá pravděpodobnost, že se stanete součástí nějakého útoku. Pojďme si říct, jak je to s takovou bezpečností aktuálně v Egyptě.

Egypt byl ještě donedávna velice oblíbenou destinací, kterou milovali tisícovky z nás. Poté se zde začalo schylovat k různým útokům, neustále se zde něco dělo, proto v této destinaci začal cestovní ruch utichat. Je to právě z důvodu obav o svůj život.

Lákadla, k nimž se řadí například pyramidy v Gíze, chrám v Luxoru, dále třeba architektonické muzeum či Údolí králů, jsou nedoceněná, turisty neobjevovaná. Existuje však řada turistů, kteří mají chuť se sem jet podívat – hlavně kvůli již vyjmenovaným atrakcím – jenže potřebují vědět, že se zde aktuálně nic neděje či jaká je zde aktuální situace. Proto vám přinášíme tento článek, v němž se dozvíte, jaká je aktuální situace právě v Egyptě.

Nestabilita Egyptem vládne

Nebudeme vám tu sdělovat něco, co není pravdivé. Pokud bychom si nalili čistého vína, je nutné říct, že situace v Egyptě je stále hodně nestabilní. Ministerstvo zahraničí neustále sleduje to, co se v Egyptě děje, neustále je ve střehu. K doporučením ministerstva patří i vyhýbání se veřejným plážím a pohyb hlavně u turistických letovisek. Samozřejmě je třeba, abyste se řídili delegátem, pokud cestujete přes cestovní agenturu.

Kam se nedoporučuje cestovat?

Vyhnout byste se měli rozhodně Sinajskému poloostrovu. Jedná se o oblast, která je v současné době jedno z nejvíce nebezpečných. Kromě toho se nedoporučuje cestovat i k západní hranici s Libyí. Bez cestovního průvodce či během individuálního cestování byste neměli jezdit ani do egyptského vnitrozemí, které je taky velice nebezpečné.