Turecko – aktuální bezpečnost

Turecko – aktuální bezpečnost

V současné době je cestování skutečně oblíbené. Je to hlavně z toho důvodu, že je všechno levné – levně se dostaneme na místo jak autobusem, tak i dokonce letadlem. Aktuálně existují dva typy lidí – do jedné skupiny patří ti, kteří využívají každé možnosti cestovat, druhou skupinu naplňují lidé, kteří se cestování bojí, protože současná situace ve světě nepatří zrovna k těm nejbezpečnějším. V poslední době se všude píše o teroristických útocích, které nám mohou nepříjemně zkomplikovat každou dovolenou. Lidé se například bojí jezdit do Turecka, proto se pojďme podívat, jak to v této destinaci vypadá.

Turecko se rozhodně řadí k těm nejkrásnějším destinacím a je velká škoda, že sem lidé nejezdí kvůli tomu, že se bojí o svůj život. Být v Turecku v době teroristického útoku – to by byl jistě velký pech. Ovšem pokud ve vás strach jenom sílí, přinášíme vám aktuální informace o tom, jak to v Turecku v současné době vypadá.

Zvýšená opatrnost je na místě

Výjimečný stav v Turecku stále trvá, a to hlavně v Ankaře a v Istanbulu. Zde se doporučuje skutečně zvýšená opatrnost, pokud se budete pohybovat mimo turistických letovisek. V doporučení taky stojí to, že byste se měli vyhýbat otevřeným lokalitám, kde se koncentruje větší množství osob. Neustále je třeba mít u sebe cestovní pas, protože ten je potřebný v době, kdy k něčemu přijde a kdy vás budou turistické úřady kontaktovat.

Co je nutné mít, když plánuju dovolenou v Turecku?

Mnoho lidí si může říct, že se to za půl roku může zlepšit, tudíž se rozhodují pro dovolenou v Turecku už nyní, kdy jsou ceny příznivé. Pokud se vydáte do Turecka, je třeba, abyste se registrovali do databáze DROZD, což je česká databáze, která shromažďuje informace o všech českých turistech, kteří pobývají v zahraničí. Přes tuto databázi při nebezpečných situacích ministerstvo zahraničí zjistí, kdo a kolik z nás se nachází v nebezpečné či v ohrožené oblasti.