Temná místa v Česku

Znáte tato „temná místa“ v Česku?

V poslední době je cestování skutečně oblíbené, ovšem existuje skupina lidí, která se cestování bohužel bojí. Je to hlavně z toho důvodu, že se neustále konají různé teroristické útoky, které nám zabraňují v pohodlném a příjemné prožití zasloužené dovolené. Proto se mnoho lidí rozhoduje pro dovolenou v Česku – mnoho lidí si říká, že je to daleko bezpečnější než nějaká dovolená prožitá v zahraničí. Pokud i vy upřednostňujete Českou republiku, měli byste vědět, kam vyrazit. My jsme vám nyní vypsali místa, která se pojí se záhadami, s tajemnem, kde se událo něco, co je třeba mít v paměti.

Cestování po České dovolené nemusí být totiž jenom o zámcích a hradech nebo o přírodních oblastech, ale i u nás v Česku se nachází místa, která se pojí s něčím strašidelným či s něčím podobným. I v Česku se nachází objekty, které jsou známé vězni, mučením, konflikty nebo mají jinou temnou, přesto zajímavou minulost. Toto jsou ta místa:

• Památník Lidice

Určitě všichni víme, jaké to zde bylo v době nacistů, v době, kdy vládnul Adolf Hitler. Někteří si tuto dobu pamatují, jiní se o ní učí, ať už o této strašné době víte odkudkoliv, je třeba si ji připomínat. Sice to není nic hezkého, ale na druhou stranu je to něco, co musíme mít v paměti, abychom předešli podobným dějům v budoucnosti. Například takový památník obce Lidice je krásně zpracovanou připomínkou. Právě toto město bylo srovnáno se zemí – je to osud, který mohl postihnout jakoukoliv obec v tehdejší době.

• Býčí skála

Pokud jste milovníkem spíše přírodních krás, možná byste se měli vydat k Býčí skále. Je to tajuplné místo, kde se v dávné době odehrávaly rituály plné vražd. Je plná zajímavých legend, které se vám jistojistě uchytí v paměti natolik, že budete chtít vědět, kde je vlastně pravda. Ponořte se proto i vy do tajemství, které tato skála má, a najděte pravdu.