Dovolená v Thajsku

Jedete na dovolenou do Thajska? Přinášíme několik tipů

Každý rok touto dobou si vybíráme dovolenou, na kterou se v létě vydáme. Ještě donedávna byly nejatraktivnější takové dovolené, které jsme strávili na pláži opalováním se a odpočinkem. Jenže před nedávnem přišel jistý zlom. Staly se populární zejména aktivní dovolené, při kterých neležíte na pláži, ale při kterých si užíváte každý den. Navštěvujete různá místa, prožíváte jedno velké dobrodružství. A jedno takové velké dobrodružství se dá prožít i v Thajsku.

Než se však vydáte do Thajska, je nutné mít na mysli několik důležitých věcí. Zejména je třeba vědět, čím se v Thajsku platí. Zde se platí takzvaným Bahty, které si můžete vybrat ve zdejších bankomatech. Zhruba 150 Bahtů je sto českých korun, což je skvělé! Na Thajsku jsou skutečně drahé jenom letenky, vše zde jinak koupíte za pakatel. Pozor si dejte na obchodníci a pouliční prodejce. Ti moc dobře vědí, že turisté do Thajska přijíždí s velkým množstvím peněz, proto z nich chtějí dostat co nejvíce. Doporučujeme tedy smlouvat a smlouvat. Většina pouličních prodejců prodává své zboží za přehnaně vysoké ceny.

To však není to jediné, co je třeba vědět, než se vydáte do Thajska.

Co by mělo být obsahem lékárničky?

Vždy je nutné mít u sebe základní lékárničku, v níž by se kromě obinadla a náplastí měla nacházet dezinfekce. Na celodenní výlety si pak berte i léky proti průjmu a zvracení, které můžete využít především během prvních dnů v Thajsku.

Nezbytný je samozřejmě samoopalovací krém, který by měl mít faktor minimálně třicet, protože sluníčko zde praží celodenně.

A co očkování?

Nezapomínejte především na očkování. Thajsko je země neprozkoumaná a neprobádaná, nachází se zde mnoho nemocí, s nimiž se nechcete dostat do styku. Raději se proto očkujte, a to nejlépe proti žloutence typu AB, proti břišnímu tyfu a nutná je taky tetanovka. Očkování by mělo proběhnout minimálně deset dní dopředu.