Příruční kufr

Chcete cestovat jenom s příručním zavazadlem? Co do něj sbalit?

V současné době se staly velice oblíbené euro víkendy. Jedná se vlastně o prodloužené víkendy v zahraničích, díky kterým do vašeho seznamu vzpomínek opět přibude nějaký zážitek, s nímž se budete moct chlubit široko daleko. Euro víkendy probíhají nejčastěji v zemích, do nichž není těžké se dostat a které jsou poměrně levné. Oblíbená je zejména Itálie či Nizozemsko, často se jezdí i do Anglie.

Pokud se i vy vydáváte do zahraničí na takzvaný euro víkend, možná se už nyní balíte. Jestli letíte letadlem, vezete si nejspíš jen příruční (takzvaně palubní) zavazadlo, které můžete mít u sebe během letu. Jenže takové zavazadlo musí splňovat jisté rozměry a váhu. Na mnohých letištích dochází k přeměření zavazadla a k převážení. Jestli se zjistí, že palubní zavazadlo neodpovídá podmínkám a pravidlům aerolinky, s níž cestujete, musíte z kapsy vytáhnout peníze na tučný poplatek, za který si zavazadlo klasicky odbavíte.

Během balení si tak dejte pozor na to, co si s sebou berete. Nevozte s sebou zbytečnosti, které jenom přidají na váze kufru.

Co s sebou?

Nejdůležitější je, aby se do kufru vlezlo oblečení, které budete potřebovat. Myslete na to, že se i během euro víkendu můžete ušpinit, tak mějte věci na převlečení. Samozřejmostí je spodní prádlo a pyžamo, v němž budete v hotelu či v jiném ubytování přespávat.

Do kufru si případně sbalte i obuv, pokud víte, že budete chodit po neupraveném povrchu.

Co s sebou nebrat?

Jestli si vezete obuv, je dost možné, že se vám váha kufru o něco zvýší. Nebude tak místo na kartáček či jiné hygienické potřeby. To však nevadí. Obecně platí, že si s sebou nemusíte brát věci, které se dají koupit v drogeriích před hotelem. Vynechejte tedy sprchový gel či šampon, který stejně nesmíte převážet ve větším množství, než je sto mililitrů. Stejné je to s roztokem na čočky, pokud máte, či s deodoranty, které taky spadají do skupiny tekutin, jež nesmí přesáhnout sto mililitrů.