Dovolená v Africe

Kdy je vhodné navštívit Afriku a na co nezapomenout?

Dovolené plné odpočinku, relaxace a ležení na pláži už nejsou ani zdaleka tak oblíbené, jako takzvané aktivní dovolené, při kterých zažíváte jedno dobrodružství za druhým. Pokud chcete taky něco zažít, vydejte se letos do destinace, která skutečně stojí za to. Ideálním kandidátem je Afrika, kterou navštěvuje čím dál větší množství lidí.

Dříve byla Afrika místo, kterého se celá řada lidí bála. Přece jenom je zde zcela jiná kultura, jiní lidé, jiná civilizace. Vládnou zde navíc mnohé choroby, před kterými se musíme chránit očkováním. Nyní je však Afrika obrovským hitem, který si zamiluje kdekdo.

Afrika nabízí mnoho možností. Nejoblíbenější je samozřejmě safari, při kterém se stanete svědky toho, jak ve skutečnosti souzní mnohé exotické druhy zvířat s jinými ohroženými druhy. Je však třeba si uvědomit, že při safari jste pro zvířata potravou, už mezi vámi není sklo či mříže, na které jste zvyklí v zoologických zahradách.

Kdy se do Afriky vydat?

Obecně platí, že v době, kdy je u nás zima, je v Africe teplo a obráceně. Pokud se tedy vydáte do Afriky během českého jara a léta, musíte si sbalit teplejší oblečení, protože teploty mnohdy nepřesáhnou ani patnáct stupňů Celsia. Jestli se však rozhodnete vyrazit během zimy či podzimu, očekávejte horka, která vás donutí zchladit se v moři.

Pozor si dejte na období sucha. Během tohoto období vládnou Africe obrovská horka. Hlavní turistickou sezonou je přelom ledna a února.

A co očkování?

Jak jsme zmínili, Afrika je zcela jiný svět. Je zde mnoho nemocí, na které v České republice jen tak nenarazíte. Na očkování tedy nezapomínejte. Je nutné se naočkovat zejména proti žluté zimnici, která se vyskytuje v celé Africe. Neuškodí ani očkování proti žloutence typu A i B, dále je nutné očkování proti tetana a vhodné je i očkování proti břišnímu tyfu.