Dovolená v Arabských emirátech

Rady na cestu do Spojených arabských emirátů

Ležení na pláži a relaxování na dovolené, to už dávno všechny přešlo. Nyní se staly oblíbené zejména aktivní dovolené, na kterých poznáváte kulturu dané destinace. Pokud není dovolená plná dobrodružství a zážitků, není to zkrátka dovolená. V současné době se lidé nejčastěji vydávají do Afriky, kde o dobrodružství není nouze, ale taky navštěvují krásnou Dubaj, která se v mnohých směrech zapsala do Guinessovy knihy rekordů. Pokud se sem chystáte, jistě oceníte celou řadu rad na cestu, které vás Dubaji provedou.

O Dubaji se říká, že se zde dá zažít naprosto všechno. Je to pravda. V Dubaji se nedávno vybudovaly italské Benátky, taky se zde vybudovalo nebeské golfové hřiště a tenisové hřiště. Domácí mazlíčci tu nejsou psi, ale gepardi, kteří s oblibou sedávají v autě na sedadle spolujezdce. V automatech si zde nekoupíte pití nebo jiné občerstvení, ale vyberete si automobil, který vám sjede až pod nos.

Nemůžeme se divit tomu, že Dubaj je skutečně tak oblíbená destinace.

Kdy Dubaj navštívit

Dubaj nepatří mezi destinace, které se navštěvují během českého léta. Spíše se navštěvuje až ke konci roku, konkrétně v říjnu a v listopadu. Poté ji doporučujeme navštívit během února či začátkem jara. Během těchto měsíců se teplota pohybuje kolem sedmadvaceti stupňů Celsia, což je ideální.

Ať už se do Dubaje vydáte v jakémkoliv měsíci, pamatujte si, že v Dubaji je pátek den odpočinku a nicnedělání. Je to den jako česká neděle. Vždy si tedy zjistěte otevírací dobu institucí, které chcete navštívit, a taky si zjistěte jízdní řády.

Pozor na Ramadán

Ve Spojených arabských emirátech je taky jedno období v roce, kdy se slaví muslimský svátek zvaný Ramadán. Jedná se o svátek trvající zhruba měsíc a každý rok se začátek i konec tohoto svátku krapet liší. Pokud se dostanete do Dubaje v tomto období, musíte dodržovat přísná opatření. Nikoho nezajímá, že jste turista, který nezná tamější tradice.

Během svátku nesmíte na veřejnosti jíst, kouřit ani pít. Povoleno je to až v hotelových komplexech.