Zajímavosti o Nes Yorku

Zajímavosti o New Yorku, které vás zvednou ze židle

New York se řadí ke stále oblíbenějším destinacím. Je to pochopitelné, Spojené státy americké byly vždy obrovským lákadlem, které lákalo mnohé turisty z celého světa. Každý se chtěl vyfotit z nápisem „Hollywood“, každý se chtěl dostat na Sochu svobody, každý se chtěl projít na plážích krásné Floridy. Nemůžeme se tedy divit tomu, že se čím dál více lidí promenáduje po newyorských ulicích. Tato velká metropole si to však doslova žádá. Abyste se ulicemi New Yorku nepotáceli jako neznalí turisté, přinášíme vám pár zajímavostí, které vás rozhodně zvednou ze židle.

O New Yorku se sice povídá mnoho, my jsme však vybrali jenom o nejpodstatnější, co vás rozhodně bude zajímat.

Zajímavosti o New Yorku

  • Metro je běžným dopravním prostředkem. Je to součást New Yorku, stejně jako je součástí Prahy Pražský hrad. Metro dennodenně navštíví a využije zhruba pět milionů lidí. Metro je zde základ života v New Yorku a patří k největším metrům na světě. Celkem má newyorské metro neuvěřitelných 468 stanic, napříč kterými se prohání zhruba 6200 vozů. Zhruba šestadvacet linií metra tvoří dopravní kostru celé obrovské newyorské metropole.
  • New York je bohužel velice drahý, a to jak pro zdejší obyvatele, tak i pro turisty. Průměrná cena hotelového pokoje se zde pohybuje kolem 270 dolarů, což není zrovna málo. Tamější obyvatelé peníze moc neřeší, i když kdyby se zamysleli, asi by jim život v jejich městě přišel poněkud drahý. V Americe se však vydělává mnohem více než u nás. Je tam mnohem vyšší minimální mzda.
  • Každým rokem do New Yorku zavítá přes 46 milionů turistů. O cestovní ruch tak není nouze. Turismus je jednou z nejdůležitějších součástí zdejší ekonomiky. Jenom turisté, a to ať už američtí nebo zahraniční, utratí v New Yorku každým rokem více jak 26 miliard dolarů. Také jste přispěli do této obrovské sumy peněz?