Vila Mirjana Chorvatsko

Kam na dovolenou? Tradiční Chorvatsko nikdy nezklame

Chorvatsko by měl aspoň jednou za život navštívit každý z nás. Jeho nejkrásnější částí, která stojí za návštěvu, je jednoznačně Makarská riviéra. Klenot dalmátského pobřeží, omývaný Jaderským mořem, láká každým rokem stále více turistů. Důvodem je člověkem nedotčená příroda, bohatá kultura, skvělá gastronomie, krásné pláže a stále zlepšující se podmínky pro turistický ruch.

Nejnavštěvovanější letovisko v Dalmácii

Při příjezdu se Vám naskytne krásný výhled na horský masív Biokovo, který chrání celé město Makarská. Letovisko je rušným centrem Makarské riviéry, která se rozkládá v délce 60 km od Brely až po Gradac. Malebné vesničky, výborná gastronomie, slunečné pláže poseté oblázky a lemované borovicemi s pozvolným vstupem do moře, historické památky či průzračné moře. To všechno je velkým lákadlem nejen pro rodiny s dětmi, ale na své si přijdou také sportovci, kteří vyrazili za dobrodružstvím. Pro ty je tu nachystáno plno sportovních atrakcí od extrémních sportů, přes sporty ve vodě, až po létání ve vzduchu. Makarská patří mezi nejoblíbenější destinace v Chorvatsku a stejně jako město Podgora, které leží jen 10 km jižněji od Makarské, patří k turistickým oblastem, kde se nudit nebudete a zároveň si užijete i releaxu.

Léčba u moře

Zajímavostí také je, že město Makarská patří mezi významná lázeňská střediska, kde se léčí nemoci pohybového ústrojí či dýchacích cest. S kombinací mořského vzduchu má na Vaše tělo doslova blahodárné účinky.

Dali byste si něco na zub?

Letovisko Makarská se pyšní uměním skvěle vařit a je to znát. Ve městě najdete spoustu restaurací, taverny, pizzerie, bistra či vinárny. Po vydatném obědě si určitě zajděte do místní kavárny, kde si kromě kávy dopřejte sladkou tečku v podobě dortíku či palačinky. Chutná gastronomie je obohacená o kvalitní vína z místních vinic a olivový olej, získávaný z olivovníků, které se zde hojně pěstují.

Kde se ubytovat?

Na Makarské najdete spoustu hotelů, apartmánů, ale také kempů, kde se můžete ubytovat. Necelých 400 m od pláže se nachází vila Neda, která je vzdálená kousek od centra Makarské. Vedle nešlápnete ani při výběru hotelu Biokovka, který leží pouhých 50 m od pláže a je obklopen krásným borovým parkem. S pomocí při výběru ubytování se neváhejte obrátit na CK Rywal, která Vám zařídí perfektní ubytování přímo podle Vašich představ.