Zajímavá místa v Praze

Tři místa, která doporučujeme navštívit v Praze

Pokud v blízké době jedete do hlavního města České republiky, možná oceníte vědět, co zde navštívit. Samozřejmostí jsou památky, na které nezapomíná a na které se těší každý turista, nicméně co kromě památek naše hlavní město nabízí? Většina Čechů ani sama neví, co v Praze podniknout, většinou skutečně jenom obcházíme památky, kdy k těm nejznámějším patří Karlův most, Pražský hrad nebo Vyšehrad. Praha však nabízí mnoho jiného, mnoho zajímavého.

Každý Čech by měl vidět své hlavní město. To je zkrátka naší občanskou povinností, dalo by se říct. Je však velká škoda, že se v Praze vyskytuje mnohem více zahraničních turistů než těch českých.

Jestliže jste jedním z lidí, kteří se do Prahy aktuálně vydávají, určitě oceníte vědět, kam se v Praze podívat, co navštívit a proč. Proto jsme vám vybrali tři místa, která jsou i nejsou pro Prahu typická, ovšem určitě se vám vryjí do paměti.

Hledejte jméno v kavárně

Při každé návštěvě nějakého velkého města musíte navštívit nějakou kavárnu. Kavárny jsou místo, kde si odpočinete, kam se rádi vydáte, když vás bolí nohy z chození po památkách. Každý návštěvník Prahy však ví, jak je těžké najít hezkou, útulnou kavárnu s vynikajícím menu. A Kavárna, co hledá jméno je jednou z nich.

Najít ji je poměrně těžké, protože je zapadlá, ale to jí dodá tu krásu. Navíc její vajíčka benedikt jsou proslulé na míle daleko!

Potřeste si ruku s legendami

I když muzeum voskových figurín u Staroměstského náměstí zavřeli, nezavřeli krásné muzeum komiksových a filmových legend. Jedná se o dech beroucí muzeum plné těch nejznámějších filmových tváří. Do které se zamilujete vy? Do lorda Voldemorta nebo do nestárnoucího a nadčasového Terminátora?

Zamiřte na dostihy

Jen málokteré město vám nabízí možnost podívat se na dostihy. Zamilujte si je, navštivte je. Je to skutečně zážitek, který vás navíc může dostat do pořádného balíku! Termíny dostihů si vždy zjistěte dopředu, ať náhodou nejedete d Chuchle zbytečně.