Zajímavá místa Londýn

Pět míst, která navštívit v Londýně

I když je Londýn čím dál nebezpečnější, stále je hojně navštěvovaný. Je to hlavně z toho důvodu, že jsou sem letenky poměrně levné, navíc je to město, které se navštěvuje víckrát za život. Je zde totiž tolik krásných atrakcí! Víte, jaké atrakce stojí za navštívení, nebo raději zůstanete u svého programu? Vypíchli jsme vám ta nejlepší místa, která stojí za to.

Samozřejmě nejdříve musíme zmínit klasické památky, které k Londýnu zkrátka patří. Fotka u Tower Bridge je nutností, stejně jako je třeba vidět Londýnské oko, které je největším vyhlídkovým kolem v celé Evropě. Kromě Londýnského oka je známý taky Big Ben, jenž se však bohužel v současné době opravuje, tudíž tuto dominantu Londýna v plné své kráse neuvidíte.

Nesmíme opomenout ani Buckinghamský palác, jenž je doslova dech beroucí, a dále Trafalgarské náměstí, což je taky jistá dominanta Londýna.

Kromě toho se v Londýně nachází mnoho jiných míst. Doporučujeme navštívit například zdejší muzea, do státních muzejních institucí je vstup zcela zdarma. Pokud vás však muzea nelákají, máme mnoho dalších tipů.

Zamiřte do londýnské zoologické zahrady

Londýnská zoologická zahrada je jednou z nejstarších zoo v Evropě. Turisty je velice často navštěvovaná, a to hlavně z toho důvodu, že se zde natáčela známa scéna z nestárnoucí ságy o kouzelníkovi Harry Potterovi. Konkrétně se jednalo o scénu z prvního dílu, kde Harry mluvil s hadem, tudíž kde poprvé zjistil, že umí mluvit s hady.

Na procházku do Hyde Parku

A pokud bude krásné počasí, které zažijete v Londýně jenom zkrátka, zamiřte do Hyde Parku. Je to největší park v centru Londýna, zároveň je to jeden z královských londýnských parků. Málokdo ví, že Hyde Park je rozdělen na dvě poloviny. Rozdělují se konkrétně Serpentinovým jezerem, které je nádhernou a už neodmyslitelnou součástí parku.