Kam na dovolenou v Asii

Kam na dovolenou v Asii?

Asie je nejrozlehlejší a nejlidnatější světadíl s rozlohou kolem 44 604 000 km² a má více než 4 miliardy obyvatel. Nabízí spoustu jedinečných míst, které stojí za to navštívit. Jaká to jsou?

Asie je pro nás Evropany opravdová exotika. Do Asie se řadí i zajímavé státy, jako je Arménie, Čína, Filipíny, Indie, Indonésie, Japonsko, Kambodža, Kokosové ostrovy, Malajsie, Maledivy, Nepál, Oceánské teritorum Britské Indie, Spojené arabské emiráty, Srí Lanka, Thajsko či Vánoční ostrov.

Kam na dovolenou v Číně

Mezi nejnavštěvovanější památky patří hlavní město Číny Peking s téměř 17 miliony obyvatel. Počátky města sahají do 3. tisíciletí před naším letopočtem. Ideální dobou pro návštěvu je září a říjen. Třístupňová, kruhová stavba, kterou je chrám nebes, je vrcholem čínské architektury, techniky a umění. Při stavbě nebyl použit žádný hřebík, přesto svatyně dosahuje výšky 37,5 m. Nejlidnatější město Číny- Šanghaj je hospodářským centrem země. Jde o největší přístav světa a symbol moderní Číny. V provincii Šen-si leží čínské pyramidy, většina je zakonzervována pro budoucí výzkum. Na 2 000 km²  je soustředěn vojenský a kosmický výzkum. Přístup do oblasti je ale jen na povolení.

Kam na dovolenou v Indii

Sbalte si svůj cestovní kufr a vyrazte do Indie. Co navštívit? Tádž – Mahal je monumentální mauzoleum, vybudované vládcem Shah Jahan pro zesnulou manželku Mumtaz Mahal. Stavba z bílého mramoru z let 1631 až 1648 pojí perské, turecké, indské a islámské architektonické styly. Národní park Keoladeo zahrnuje sladkovodní bažiny, které jsou zimovištěm vzácných druhů stěhovavých ptáků ze severní části Asie. Park byl zapsán na seznam UNESCO. Hlavním městem portugalské Indie je Goa, které zahrnuje úžasné kostely a kláštery zasvěcené různým náboženským řádům.

Kam na dovolenou v Turecku

Významné turecké město Alanya je součást pohoří Taurus v nejvýchodnější části země. Letovisko je vyhlášené čistotou a péčí o návštěvníky. Nejvýznamnější památkou je středověká pevnost vybudovaná proti pirátským útokům, hradby jsou vysoké 6 m a poskytují nádherný výhled do okolí. Trója je známé archeologické naleziště u Dardanelské úžiny. Vedle vzácných archeologických nálezů zde našel německý amatérský archeolog H. Schliemann i několik zlatých pokladů. Třeba něco objevíte i vy. Než vyrazíte, pořiďte si velký kufr i příruční zavazadlo do letadla. Pak můžete vyrazit za novým dobrodružstvím.