Kam se vydat na Slovensku? Možností je víc než dost

Kam se vydat na Slovensku? Možností je víc než dost

Off road karavany se stanou vašimi nejlepšími parťáky nejen při cestování v tuzemsku, ale také za hranicemi. Pokud si na tuto cestu ještě netroufáte s tak velkým autem daleko, můžete se vydat pouze na Slovensko, kde se vám však podaří ulovit nespočetné množství zážitků. Slovensko je totiž zemí, kde se dá skloubit nejen turistika, ale také poznávání památek i návštěva relaxačních míst v jednom jediném týdnu. Kam ale konkrétně se vydat?

Když toužíte vyjet do přírody

Pokud vás to táhne za přírodou a horami, pak vám učarují Vysoké Tatry, ne-li Nízké Tatry. Na obou místech, respektive v obou oblastech se totiž ukrývají působivá místa, kam musíte zajet a hory, které musíte pokořit. 

Zatímco ve Vysokých Tatrách na vás bude čekat Gerlachovský nebo Lomnický štít, v Nízkých se zase můžete vyšplhat na Královu holu nebo Čertovici. 

Někde na pomezí těchto oblastí se také nachází Slovenský ráj, který osloví hlavně ty, kteří chtějí být v přírodě, ale mají rádi trochu jiný typ adrenalinu, než jakým je chození po horách.

Když milujete hrady

Nebo jste člověkem, který by nejraději viděl něco málo ze slovenské historie či místa, kde se točily známé slovenské pohádky? Bojnice jsou jednou položkou na seznamu, kam ostatně můžete vyrazit i s dětmi. Právě vedle zámku totiž leží i působivá zoologická zahrada, která je tak akorát velká. 

Jestliže máte rádi spíše strašidelné povídky a historii, ze které jde až mráz po zádech, pak byste měli zavítat na Čachtický hrad. O zdejší paní se totiž tradovalo (a nikdo to vlastně nikdy nevyvrátil), že se koupala v krvi mladých panen, aby zůstala věčně mladá. A nejen to. V podzemí hradu mělo docházet k nesnesitelnému mučení.

Když se chcete toulat městem

Pokud vás to táhne spíše do měst, nabízí se samozřejmě Bratislava, hlavní město Slovenska. Na seznamu světového dědictví UNESCO je však zapsaná Banská Štiavnica, která je propletena působivými romantickými uličkami.