New York – Fly and Sleep

New York – Fly and Sleep

Nejdražší město USA, Centrum módy, „Město, které nikdy nespí“, Velké jablko i Nový Amsterdam. To všechno je New York. Kdo chce na vlastní kůži poznat a zažít velkoměsto, měl by sem zaletět. Naplno vás pohltí a uchvátí.

Svůj domov tu má víc než 10 milionů lidí (jen si to představte, to je celá Česká republika) a je známým multikulturním centrem. Střetává se tu moderní kultura s tou původní. Světová kuchyně, nezapomenutelná atmosféra a milí lidé z něj dělají místo, které by aspoň jednou za život měl vidět každý.

Co v New Yorku prostě musíte zažít?

Cestu do New Yorku si předem dobře naplánujte. Pro našince skýtá mnoho překvapení, zajímavostí, ale i nástrah. Nejlepší je koupit zájezd s letenkami i programem.

Manhattan

Jeden z pěti newyorských městských obvodů leží na stejnojmenném ostrově Manhattan. Ročně sem zavítá přes 50 milionů turistů. Jedno ze světových center módy i žádaná lokalita pro obytné i kancelářské prostory.

Právě na Manhattanu najdete Broadway, Central Park, One World Trade Center, památník Ground Zero, Empire State Building, známou obchodní ulici Wall Street, Times Square, 5th Avenue, i Sochu Svobody.

Pátá Avenue proslulá nákupy

Symbol bohatství New Yorku se táhne z jižního konce Manhattanu až na jeho severní konec. Na hlavní ulici v centru Manhattanu s názvem 5th Avenue najdete Katedrálu svatého Patricka, Rockefeller Centre, Central Park i New York Public Library.

obchodů pak Gucciho, Armaniho, Vuittona, Lacoste, NIKETOWN, H&M a další.

Central Park

Zelená oáza uprostřed velkoměsta. Rozkládá se na ploše 4 000 x 800 metrů a patří mezi nejznámější parky na světě. Ačkoli vypadá zcela přirozeně, většina jeho částí byla založena uměle. Jezera, chodníky, bruslařské stadiony, dětská hřiště i útočiště pro zvířata. To je Central Park.

Plavba na Liberty Island i Socha Svobody

Malý neobydlený ostrov, kde se nachází Socha Svobody. Dřív známý pod názvem Bedloe’s Island. Než sem byla umístěna právě Socha svobody, stála tu pevnost Fort Wood s půdorysem jedenácticípé hvězdy. Ostrov leží asi 600 metrů vedle Liberty State Parku v Jersey City.

Dostanete se sem jedině trajektem. Od událostí 11.září 2011 je střežen americkou pobřežní stráží.

Náměstí Times Square

Nejrušnější křižovatka světa. Ráno a odpoledne tudy projdou davy lidí, po setmění je jich ještě víc. Times Square ožívá, obrazovky blikají, podniky otevírají. Klid přijde až s pozdní nocí. Další den se začíná nanovo.