podcasty o cestování

Které podcasty o cestování se vyplatí poslouchat?

Podcasty se v poslední době staly velice oblíbeným způsobem, jak vstřebávat kreativní obsah. Pokud nevíte, co podcast znamená, jedná se o mluvené slovo, něco na styl rádia, ale tematické. Můžete si tak krátit čas posloucháním zajímavých příběhů, rozhovorů nebo dokonce výukových lekcí. Jedná se o efektivní využití volné chvíle, kdy se jako bonus dozvíte spoustu nových informací. Existuje několik podcastů o cestování, které jsou plné inspirace a dobrých rad, kterých na svých vlastních cestách můžete využít.

Travel Bible podcast

Autoři blogu, knihy a podcastu s názvem Travel Bible rozdávají rady ohledně digitálního nomádství, cestování s dětmi, levných letenek a rozvíjení sebe sama. Matouš Vinš a Petr Novák ve svých podcastech kromě toho zpovídají i ostatní české cestovatele, kteří posluchače inspirují k tomu, aby cestovali na vlastní pěst. Svůj vlastní podcast rozjeli v dubnu roku 2016 a momentálně je k poslechu už více než 70 epizod – jedná se o největší český cestovatelský podcast.

Sám sebe pán podcast

Slovák Luba Jurík je člověk, který rád motivuje ostatní k pozitivnímu myšlení. Založil si proto blog s názvem samsebepan.sk, na kterém zpovídá úspěšné podnikatele, digitální nomády, cestovatele a vlastně všechny Čechy a Slováky, kteří dokázali překonat sami sebe. Po blogu následovalo i založení podcastu, jehož díly sice nevycházejí pravidelně, zato jsou plné povídání o cestování a pracovním seberozvoji, což mnoho z nás může ocenit.

Extra Pack of Peanuts podcast

Nesmí chybět ani podcast v angličtině. Tento je jedním z nejoblíbenějších cestovatelských podcastů vůbec. Autoři Heather a Travis v něm radí, jak při cestování na finance. Chtějí vyvrátit mýtus o tom, že je cestování drahé a dokážou vám, že se dá svět procestovat i za pár babek.2