Top destinace

Top destinace roku 2019! Které země musíte navštívit?

Procestujte v novém roce neotřelé země. Nemusíte kvůli tomu ani jezdit daleko a trávit několik hodin v letadle. A které jsou to ty jednoduché, přesto zajímavé a zatím neprofláknuté destinace?

Slovinsko

O Slovinsku se mluví jako o novém Švýcarsku, akorát mnohonásobně levnějším a u moře! A když se říká levnějším, myslí se tím opravdu levným – českým návštěvníkům se budou líbit české ceny. Navíc už od Brna můžete odpočítávat 7 hodin do doby, než se po jízdě autem vykoupete v moři. Cesta odsud do Slovinska je jen o půl hodiny kratší, než kdybyste se rozhodli projet autem Českou republiku od východu k západu.

Slovinsko je místem, kde si můžete naplánovat aktivní dovolenou a místo návštěvy Bledského jezera, které se hemží turisty, si postavit stan u Bohinjského jezera – odtud vedou trasy do hor, které zvládnou i úplní začátečníci. Pokud vám to nebude stačit, nabízí se i sjezd divoké řeky Soča a nadšení lyžaři by měli navštívit Slovinsko i v zimě, kdy za zimní resorty neutratí tolik peněz jako jinde.

Albánie

Ač má Albánie pověst nebezpečné oblasti, která pro turisty není moc přívětivá, opak je pravdou. Je to nejlepší místo, kam můžete vyjet na low-cost dovolenou k moři. Nachází se zde průzračná mořská voda, středomořské klima je ideální a čerstvé pochoutky z mořských plodů uspokojí vaše chuťové pohárky tak jako ještě nikdy. Okouzlí vás nádherná architektura a možná vás cesta zpět zláká k návštěvě i do některé ze sousedních zemí, jako je Kosovo, Makedonie, Černá Hora a Řecko.

Na Albánii je znát směsice několika různých kultur. V gastronomii se například odráží její turecká stránka, v architektuře zase osmanské dědictví. V Butrintu, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO zase nalezneme římský amfiteátr a byzantskou baziliku.

Skotsko

V neposlední řadě je potřeba zmínit také Skotsko. Země plná krásných tradic a dech beroucí přírody, výhledů jako z filmu Pán prstenů a krásné keltské hudby. Milovníci whisky musí zamířit do města Dufftown, které je kolébkou nejznámější skotské whisky, Glenfiddich. Skotsko by se tedy dalo zařadit na seznam top destinací pro pánskou jízdu!